Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Korzyści ekologiczne domów drewnianych

Korzyści ekologiczne domów drewnianych

10

paź

2023

Korzyści ekologiczne domów drewnianych

Drewniane domy szkieletowe to konstrukcje, które zyskują na popularności z rozmaitych powodów. Dla jednych decydującym czynnikiem będzie szybkość powstawania takich domów, dla innych – kwestie estetyczne, jeszcze inni mogą zwrócić uwagę na walor ekologiczny. I właśnie tym ostatnim aspektem zajmiemy się dzisiaj.

Pewne pochodzenie surowca

Domy wznoszone w technologii Steico i w technice skandynawskiej tworzone są ze specjalnie przygotowanych drewnianych prefabrykatów. W Skand House szczególny nacisk kładziemy nie tylko na jakość drewna konstrukcyjnego, ale też na jego pochodzenie -  wybieramy tylko to certyfikowane ze zrównoważonych upraw.
Drewniane domy dzięki odpowiedniej higroskopijności surowca wykazują się wysoką ognioodpornością – bez konieczności stosowania szkodliwych dla środowiska elementów azbestowych czy wykorzystujących inne chemikalia. Warto zauważyć, że domy drewniane wygrywają w kategorii bardziej ekologicznych już na etapie samej produkcji materiałów – podczas tworzenia modułów i segmentów do atmosfery nie są wydzielane duże ilości CO2, tak jak ma to miejsce w przypadku produkcji „tradycyjnych” materiałów.

Sprzyjająca oszczędnościom konstrukcja

W drewnianych domach szkieletowych tworzonych w technice skandynawskiej lub w technologii Steico wewnątrz panuje doskonała izolacja termiczna – dzięki zastosowaniu warstwowej konstrukcji ścian oraz wykorzystaniu folii paroizolacyjnych, wiatroizolacyjnych i wełny szklanej, a także dzięki ciepłemu montażowi okien. Dzięki temu łatwiej utrzymać temperaturę na pożądanym poziomie – zarówno w miesiącach letnich i zimowych.

Dodatkowo decydując się na współpracę ze Skand House już na etapie tworzenia projektu można zdecydować o montażu ekologicznych źródeł energii, takich jak wentylacja z rekuperacją, ogrzewanie podłogowe na podczerwień czy panele fotowoltaiczne wraz z pompą ciepła (powietrzną lub gruntową). Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko w znaczący sposób można obniżyć wydatki na ogrzewanie czy energię elektryczną, ale też w znaczący sposób odciążyć atmosferę od emitowanych do niej zanieczyszczeń. Drewniane domy szkieletowe Skand House bardzo łatwo zaadaptować do roli domów energooszczędnych, a nawet pasywnych.

Odpowiednia adaptacja do warunków

Jednym z zanieczyszczeń środowiska, z którym współcześnie się borykamy jest także hałas. Ma on negatywny wpływ na jakość życia – w domach budowanych przez firmę Skand House zastosowano jednak takie technologie, by zagwarantować optymalną izolację akustyczną wewnątrz. Jeżeli dodamy do tego fakt, iż we wnętrzu panuje również właściwe nasycenie tlenem oraz wilgotność – to zyskujemy idealne, przyjazne nie tylko dla środowiska, ale i dla mieszkańców warunki. Warto przejść na ekologiczną stronę życia wraz z firmą Skand House.

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej