Stan surowy zamknięty domu szkieletowego

Dom - Stan Surowy Zamknięty

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY W WYKONANIU SKAND HOUSE

W zakresie tym wykonujemy wszystkie prace związane z konstrukcją budynku. Wykonujemy również na gotowo poszycie dachu wraz z jego obróbkami i rynnami. Montujemy okna oraz drzwi zewnętrzne, a budynek z zewnątrz ocieplamy wełną skalną. Na koniec prac zewnętrznych wykańczamy elewacje zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Inwestorem. Natomiast w wewnętrznej części budynku w ścianach i dachu, montujemy izolacyjną wełnę mineralną, którą zabezpieczamy folią opóźniacza pary. W stanie surowym zamkniętym Inwestor otrzymuje od nas budynek gotowy z zewnątrz, oraz przygotowany wewnątrz do wykonania instalacji, suchej zabudowy i prac wykończeniowych.

Do budowanych przez nas domów szkieletowych wykorzystujemy wyłącznie drewno konstrukcyjne klasy C24 suszone komorowo i czterostronnie strugane, które pochodzi ze Skandynawii. Na stropy, oraz więźby dachowe wykorzystujemy skandynawskie klejone drewno KVH. Natomiast na słupy i podpory konstrukcji wykorzystujemy drewno klejone warstwowo BSH.

Dom szkielotowy

ETAP NUMER 1 - PARTER

  1. Montaż impregnowanej podwaliny z drewna konstrukcyjnego kotwionej do fundamentu stalowymi śrubami.

  2. Montaż ścian zewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw uzależniony od projektu wykonawczo - montażowego.

  3. Montaż ścian wewnętrznych parteru ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw uzależniony od projektu wykonawczo - montażowego.

  4. Montaż ścian wewnętrznych nośnych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw uzależniony od projektu wykonawczo - montażowego.

  5. Montaż poszycia ścian zewnętrznych płytami konstrukcyjnymi otwartymi dyfuzyjnie MDF Agepan Protect.

  6. Wykonanie stropu ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem wykonawczym. W budynkach z użytkowymi kondygnacjami montujemy na stropie podkłady akustyczne.

Parter domu szkieletowego drewnianego

ETAP NUMER 2 - PODDASZE

  1. Usztywnienie konstrukcji stropu płytami OSB/MFP grubości 22mm montowanymi na pióro i wpust. Płyty montujemy specjalnymi wkrętami, a nie gwoździami co w połączeniu z podkładami akustycznymi zapobiega skrzypieniu podłogi.

  2. Montaż ścian zewnętrznych poddasza ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw uzależniony od projektu wykonawczo - montażowego.

  3. Na poddaszu montaż ścian wewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw uzależniony od projektu wykonawczo - montażowego.

  4. Montaż poszycia ścian szczytowych zewnętrznych płytami konstrukcyjnymi otwartymi dyfuzyjnie MDF Agepan Protect.

  5. Jeżeli występuje. Wymurowanie komina systemowego Schiedel zgodnie z jego przeznaczeniem.

Poddasze w domach drewnianych

ETAP NUMER 3 - DACH

  1. Montaż więźby dachowej ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem wykonawczo - montażowym.

  2. Zabezpieczenie więźby membraną wysokoparoprzepuszczalną montowaną po zewnętrznej stronie dachu.

  3. Montaż impregnowanych łat oraz kontrłat w rozstawie zgodnym z użytym materiałem na poszycie dachu.

  4. Wykończenie dachu wraz ze wszystkimi niezbędnymi obróbkami dekarskimi. Dach możemy wykończyć dachówką ceramiczną lub cementową. Może to być również blachodachówka oraz blacha na rąbek.

  5. Montaż okien dachowych i kominków wentylacyjnych. Rozmieszczenie i ich ilość wykonujemy zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami.

  6. Montaż stalowych rynien firmy Galeco wraz z rynnami spustowymi wykonanymi zgodnie z projektem w kolorze i modelu wybranym przez Inwestora.

  7. Ocieplenie i wykończenie widocznej części komina tynkiem w wybranym kolorze lub okucie go blachą w kolorze poszycia dachu.

Dom szkieletowy w stanie surowym otwartym

ETAP NUMER 4 - STOLARKA

  1. Montaż stolarki okiennej w pakiecie trzyszybowym o profilach siedmiokomorowych Veka Softline 82 lub Kommerling 88. Kolor okien oraz kierunki otwierania wybiera Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów ze wzornika producenta nie ma dopłat.

  2. Montaż okien tarasowych w pakiecie trzyszybowym o profilach siedmiokomorowych Veka Softline 82 lub Kommerling 88. O kolorze okien decyduje Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów ze wzornika nie ma dopłat. Okna tarasowe montujemy w systemie rozwierno- uchlnym, przesuwnym Patio oraz HST. Inwestor wybiera system w którym okno ma się otwierać.

  3. Montaż drzwi zewnętrznych firmy Wikęd o dowolnym wzorze i kolorze. Drzwi z serii Premium z ościeżnicą Termo, które są antywłamaniowe i gwarantują dobrą izolację termiczną.

  4. Ciepły montaż wszystkich okien i drzwi zewnętrznych, specjalnymi taśmami uszczelniającymi. Stolarka osadzana jest na ciepłych podkładach pod parapetowych z XPS-u.

  5. OPCJONALNIE. Jeżeli Inwestor sobie zażyczy, montaż rolet zewnętrznych podtynkowych w wybranym kolorze. Rolety posiadają elektryczny mechanizm i są sterowane pilotem.

  6. Jeżeli występuje w projekcie, montaż segmentowej bramy garażowej firmy Wiśniowski z serii Unipro w wybranym kolorze o wymiarach dostosowanych do projektu. Brama garażowa otwierana jest elektrycznie na pilota.

Okna w domach drewnianych szkieletowych

ETAP NUMER 5 - ELEWACJA

  1. Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych wełną skalną Rockwool o grubości 120mm.

  2. Zabezpieczanie talerzyków montażowych systemowymi zaślepkami z wełny, dzięki temu doszczelniamy miejsca połączeń i unikamy nieestetycznych plam na otynkowanych ścianach.

  3. Montaż kątowników z siatką w narożach ścian i okien. W miejscu połączenia okien z elewacją montujemy listwy przyokienne.

  4. Położenie na elewacji kleju, siatki i gruntu w systemie wybranego producenta, w naszym przypadku z firmy Kabe lub Weber.

  5. Położenie tynku silikonowo- silikatowego o grubości ziarna 1,5mm i strukturze baranek. Inwestor wybiera bez dopłaty ze wzornika kolor, który najbardziej mu odpowiada.

  6. Wykonanie podbitki pod okapem dachu z suszonego drewna świerkowego klasy A/B. Deski impregnujemy przed montażem lakierobejcą firmy Tikkurila. 

  7. Montaż ozdobników w postaci desek elewacyjnych, płytek klinkierowych lub różnych kolorów tynku na elewacji. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie z Inwestorami, przygotowujemy darmowe wizualizacje i na tej podstawie Inwestorzy podejmują ostateczną decyzję.

Ocieplenie domu drewnianego

ETAP NUMER 6 - IZOLACJE

  1. Wypełnienie przegród ścian wewnętrznych budynku wełną mineralną firmy Isover o grubości 150mm i bardzo dużej izolacyjności cieplnej U= 0,033W/m2K. Zamontowana w przegrodzie wełna tej jakości nie opada po czasie.
  2. Wypełnienie przestrzeni między krokwiami dachowymi wełną mineralną firmy Isover o grubości 200mm i bardzo dużej izolacyjności cieplnej U= 0,033W/m2K. Zamontowana w przegrodzie wełna tej jakości nie opada po czasie. 

  3. Wyizolowanie całej wewnętrznej powierzchni ścian i dachu profesjonalną "folią paroizolacyjną" firmy Isover lub SIGA.

  4. Szczelne sklejenie profesjonalnymi taśmami marki Rothoblaas i SIGA wszystkich połączeń folii opóźniacza pary.

  5. Wykonanie próby szczelności budynku "blower door test" w celu określenia poprawności wcześniej wykonanych prac. Jeżeli próba szczelności pokaże, że są jakieś niedociągnięcia to szukamy miejsc newralgicznych i je poprawiamy. Robimy tak aż do skutku, dzięki temu mamy pewność, że oddajemy w ręce Inwestora dobrze wyizolowany budynek.

Izolacje w domach szkieletowych

MASZ PYTANIA?