Oferta budowy domów szkieletowych

Szczegółowa oferta

DARMOWE I NIEZOBOWIĄZUJĄCE WYCENY

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta i masz projekt, to bez obaw wyślij go nam. Na jego podstawie przygotujemy wstępną wycenę, dzięki temu będziesz wiedział jaki może być koszt budowy. Staramy się od samego początku wszystko liczyć dokładnie, z tego powodu tworzymy bryłę 3D wycenianego budynku i jesteśmy w stanie dokładnie wyliczyć potrzebny materiał i koszt pracy potrzebny na jego wykonanie. Przesyłając nam projekty do wyceny nie trzeba obawiać się o żadne związane z tym koszty, robimy je nieodpłatnie. Jesteśmy w stanie wycenić dowolny projekt, może być on w formie linku do strony, bądź kopią gotowej zakupionej już wersji. Można nam również podsyłać do wycen projekty w technologii murowanej.

Wycena domu szkieletowego

PROJEKT INDYWIDUALNY

W sytuacji gdy, żaden gotowy projekt nie spełnia waszych oczekiwań, ostatecznym rozwiązaniem jest stworzenie projektu indywidualnego od podstaw. Niestety niewielu projektantów ma wiedzę i doświadczenie, żeby zaprojektować solidny dom w technologii szkieletu drewnianego. Klienci nawiązujący z nami współpracę zyskują taką możliwość, nasi architekci i konstruktorzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które pomaga stworzyć projekt domu spełniającego oczekiwania Inwestora i co równie ważne również solidnego oraz trwałego. Po ustaleniach z klientami, tworzymy darmowe wersje koncepcyjne i na tej podstawie indywidualnie wyceniamy koszt stworzenia pełnowartościowego projektu. Inwestorzy otrzymują od nas projekt w wersji zarówno architektonicznej jak i konstrukcyjnej wraz z niezbędnymi projektami instalacji wewnętrznych. Projekty tworzą ludzie z wymaganymi do tego uprawnieniami, pozostaje tylko złożyć je w urzędzie i czekać na pozytywną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Indywidualny projekt domu szkieletowego

PROJEKT KONSTRUKCYJNY

Nie chcemy niczego zostawiać przypadkowi, dlatego klienci którzy przychodzą do nas ze swoim projektem mogą liczyć na jego dodatkowe sprawdzenie przed rozpoczęciem budowy. Niejednokrotnie zdarza się, że projekty posiadają różnego rodzaju błędy, które nasi konstruktorzy wychwytują i je usuwają. W obecnych czasach projekt techniczny budynku nie jest już potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę, a co za tym idzie nie zawsze Inwestor otrzyma go w kompletnym stanie. Niezależnie o tego, my zawsze tworzymy własny projekt konstrukcyjny na bazie którego stawiamy później budynek. Projekt ten jest również pełnoprawnym dokumentem, który przekazujemy kierownikowi budowy. Tego typu projekt jest obecnie niezbędny na koniec budowy do odbioru budynku, a my wykonujemy go dla naszych Inwestorów za darmo. 

Projekt konstrukcyjny w technologii szkieletu drewnianego

ZMIANY W ISTNIEJĄCYM JUŻ PROJEKCIE

Inwestorzy którzy zdecydowali się na zakup projektu gotowego, często planują jeszcze w nim niewielkie zmiany. Zdarza się, że trzeba powiększyć lub dodać okno, przesunąć bądź zlikwidować ścianę wewnątrz budynku. Współpracując z nami bez obaw można wykonać tego typu modyfikacje. Przy pomocy naszych konstruktorów zweryfikujemy czy oczekiwane zmiany nie wpłyną negatywnie na trwałość konstrukcji, oraz naniesiemy te które są możliwe do zrealizowania. Nowy projekt techniczny tworzymy dla naszych Klientów za darmo, jest on pełnoprawnym dokumentem który będzie konieczny przy końcowym odbiorze budynku. Należy pamiętać, że po uzyskaniu pozwolenia zmiany, które zamierzacie wprowadzić do projektu muszą być kwalifikowane jako zmiany nieistotne, w innym przypadku należy ponownie złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.

Projekt domu w technologii szkieletu drewnianego

ADAPTACJA PROJEKTU Z MUROWANEGO NA SZKIELETOWY

Nie ma z tym problemu, nasi architekci i konstruktorzy bez problemu zaadaptują gotowy projekt z technologii murowanej na szkieletową. Nie jest to również problem w przypadku gdy klient uzyskał już pozwolenie budowy na budynek w technologii murowanej, zmiana technologii jest zmianą nieistotną i nie obliguje do ponownego wnioskowania o pozwolenie. W przypadku gdy spodoba wam się projekt domu, który jest tylko w technologii murowanej, również dzięki doświadczeniu naszych architektów jesteśmy w stanie zaprojektować go na nowo w technologii szkieletu drewnianego.

Technologia budowy domu szkieletowego

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY USTALAMY PRZED PODPISANIEM UMOWY

Decydując się na współpracę ze Skand House, przed ostateczną wyceną i podpisaniem umowy wszystkie zagadnienia techniczne i wizualne budynku ustalamy wcześniej. Na spotkaniach omawiamy każdy aspekt budowy, pokazujemy klientom opcje które mają do wyboru, doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania oraz ustalamy sztywny zakres prac. Na podstawie podjętych decyzji przygotowujemy szczegółowa ofertę, dopiero po jej akceptacji podpsujemy z Inwestorami umowę. Takie rozwiązanie pomaga nam uniknąć niedomówień podczas realizacji budowy, a Inwestorom daje czas na spokojne podjęcie decyzji, których nie brakuje w trakcie jej planowania. Dodatkowym atutem wcześniejszych ustaleń jest szybka i sprawna praca, oraz niezmienność kosztów realizowanych przez nas prac.

Podpisanie umowy z firmą budowlaną

WYŁĄCZNIE SKANDYNAWSKIE DREWNO KONSTRUKCYJNE

Dla nas ma to ogromne znaczenie, w temacie materiału na konstrukcje budowanych przez nas domów nie idziemy na żaden kompromis. Sprowadzamy ze Skandynawii certyfikowane konstrukcyjne drewno świerkowe klasy C24, które jest suszone komorowo i czterostronnie strugane. Proces samej klasyfikacji czy sortowania drewna przebiega zdecydowanie inaczej w krajach północnych, gdzie budownictwo szkieletowe jest bardziej rozwinięte od naszego. Tam nikt nie może sobie pozwolić na uchybienia, a procesem zarządzają maszyny. W naszym kraju tarcica sortowana i klasyfikowana jest przez osoby do tego upoważnione, które współpracują z rodzimymi tartakami i bazują na krajowych normach. Kolejny argument to przede wszystkim drewno wykorzystywane do obróbki, w Skandynawii dzięki długim i mroźnym zimom drzewa mają wolny przyrost, dlatego są zdecydowanie twardsze i wytrzymalsze. W Polsce ze względu na łagodne i mokre okresy zimowe drzewa rosną zdecydowanie szybciej, ale odbija się to na jakości materiału z nich produkowanego. Ostatnim argumentem jest suszenie, w krajach gdzie budownictwo szkieletowe jest rozwinięte, fabryki suszą drewno w komorach pod ciśnieniem, proces ten usuwa zarodniki pleśni i pasożyty. W Polsce deski suszy się na suszarniach, gdzie pocięte i ułożone czekają aż odparuje z nich nadmierna wilgoć. Dzięki wolnemu przyrostowi i odpowiedniej obróbce, Skandynawskie drewno konstrukcyjne chłonie wodę powierzchniowo w przeciwieństwie do polskiego, które zachowuje się jak gąbka. Sami zdecydujcie który materiał lepiej nadaje się do budowy waszego domu.

Drewno konstrukcyjne w domu szkieletowym

Z NAMI CZAS BUDOWY TRWA OD 2,5 DO 4 MIESIĘCY I JEST GWARANTOWANY 

Wszystko zależy od tego jaki zakres prac nam powierzycie. Stan surowy zamknięty wykonujemy w około 2,5 miesiąca, natomiast deweloperski zajmuje nam 4 miesiące. Porównując się z murowanym budownictwem uważamy to za wielki atut przy wyborze budowy w technologii szkieletu drewnianego. Nasza umowa gwarantuje Inwestorom czas rozpoczęcia i zakończenia zleconych prac, dzięki temu bez obaw można powierzyć nam budowę i zacząć planować pozostałe prace niezbędne do zakończenia inwestycji. Z Inwestorami rozliczamy się z wykonanej pracy według ustalonych etapów, a nie czasu spędzonego na budowie. Krótko mówiąc nie opłaca nam się bezczynnie siedzieć w nieskończoność na placu budowy.

Czas budowy domu szkieltowego

MINIMALNA ZALICZKA PRZY PODPISANIU UMOWY

Rezerwując u nas miejsce i termin rozpoczęcia budowy podpisujemy z klientami umowę przedwstępną, przy której pobieramy zaliczkę w stałej kwocie 5000,00 zł netto. Przy podpisywaniu umowy przyrzeczonej/budowlanej, w kwocie końcowej uwzględniamy wpłaconą zaliczkę. Inwestorzy który z nami budują nie muszą obawiać się sytuacji, że wpłacą dużą kwotę na kilka miesięcy przed rozpoczęciem budowy, a firma później nie wywiąże się z umowy. My nie potrzebujemy dużych zaliczek dlatego nie zamierzamy ich pobierać, rozliczanie z nami zaczyna się dopiero od momentu rozpoczęcia prac budowlanych.      

Zaliczka przed budową domu

DLACZEGO WOLIMY BUDOWNICTWO SKANDYNAWSKIE OD KANADYJSKIEGO

Często klienci pytają nas dlaczego budujemy według rozwiązań skandynawskich. Odpowiedź jest prosta, zdecydowanie bliżej nam geograficznie i technologicznie do tamtych stron. Mamy łatwy dostęp do najlepszego gatunkowo drewna konstrukcyjnego, które pochodzi z fabryk skandynawskich. Rozwiązania które proponuje budownictwo w Skandynawii, pokrywają się z podejściem do otwartości dyfuzyjnej ścian, która dla nas jest bardzo ważna. Wysoka trwałość i izolacyjność budynków skandynawskich jest dla nas wzorem jak budować domy w Polsce. Budujemy również w oparciu o rozwiązania tak zwanego ciężkiego budownictwa drewnianego, które świetnie się przyjęło na zachodzie Europy. Zupełnie inaczej na tym polu wygląda budownictwo potocznie nazywane u nas „Kanadyjskim”, stosuje się tam dużo lżejsze i mniej trwałe materiały konstrukcyjne, nie dba się o otwartość dyfuzyjną ścian, oraz kładzie się mniejszy nacisk na izolacyjność budynków. Głównym kryterium przy wyborze rozwiązań kanadyjskich powinien być niższy koszt budowy, ale czy będzie on w stanie zrekompensować gorszą izolacyjność domu i mniejszą jego trwałość?   

Skandynawskie domy szkieletowe

ŚCIANY OTWARTE DYFUZYJNIE

Przy poprawnie budowanych domach szkieletowych, gdzie wiedza na temat tej technologii jest już dobrze znana, bardzo ważnym aspektem są ściany otwarte dyfuzyjnie. Intensywnie szukaliśmy najlepszego rozwiązania oraz materiałów pasujących do tego zagadnienia i w końcu udało nam się je znaleźć. Do słupków od zewnętrznej ich strony montujemy płyty konstrukcyjne Agepan DWD Protect, które specjalnie sprowadzamy z Niemiec. Płyty te mają właściwości materiału otwartego dyfuzyjnie, a dzięki połączeniu na pióro i wpust wykonana z nich ściana jest wiatroszczelna. Do płyt Agepan bez problemu możemy później montować skalną wełnę elewacyjną i całość dowolnie wykończyć, oczywiście używając do tego również materiałów otwartych na dyfuzję pary wodnej.

Otwartość dyfuzyjna w domach szkieletowych

PRÓBA SZCZELNOŚCI W DOMACH SZKIELETOWYCH

Nie jest to wśród firm budowlanych standard, a powinien nim być. Dzięki próbie szczelności, która polega na wymuszeniu przez specjalny wiatrak zamontowany w drzwiach wejściowych znaczącej różnicy ciśnień powietrza między wnętrzem budynku a jego zewnętrzem. Po wyłączeniu wiatraka urządzenie mierzy czas w którym ciśnienie się wyrówna, a my dowiadujemy się czy budynek jest szczelny powietrznie. Szczelność ta ma niebagatelny wpływ na energooszczędność budynku i w dłuższej perspektywie czasu również na jego trwałość. Od lat szkolimy się i poszerzamy naszą wiedze na ten temat, ponieważ nie jest łatwo uszczelnić budynek żeby spełnił normy testu szczelności. Skrupulatnie i dokładnie kleimy specjalistycznymi taśmami wszystkie połączenia między folią opóźniacza pary, jak również wykonujemy w oknach i drzwiach tak zwany ciepły montaż. Wszystkie te zabiegi wspólnie połączone przynoszą zamierzony efekt, a Inwestorzy na dowód otrzymują sporządzony przez niezależnego audytora certyfikat na podstawie wykonanego przez niego testu.

Próba szczelności w domach szkieletowych

PREFABRYKACJA DOMÓW SZKIELETOWYCH

Mamy możliwość budowy domów dla naszych klientów na dwa sposoby. Pierwszy to stawianie od podstaw konstrukcji na placu budowy, a druga to sprefabrykowanie konstrukcji i montaż gotowych elementów na przygotowanym wcześniej fundamencie. Ze względu na niższy koszt, najczęściej składamy budynki od podstaw, wiąże się to z trochę dłuższym czasem spędzonym nad realizacją danej inwestycji, konstrukcję wraz z poszyciem dachu składamy zazwyczaj w 6 tygodni. Prefabrykacja jest początkowo droższa, ale pozwala zaoszczędzić na czasie, przy takim rozwiązaniu czas potrzebny za montaż konstrukcji wraz z poszyciem dachu wynosi około 3 tygodnie. Prefabrykacje polecamy szczególnie Inwestorom, którym bardzo zależy na czasie i szybkim zakończeniu budowy, oraz osobom, których budowa jest w dużej odległości od siedziby naszej firmy, wtedy koszty transportów i kwaterunek równoważą koszt prefabrykacji.

Prefabrykacja domów szkieletowych

BUDUJEMY RÓWNIEŻ W TECHNOLOGII STEICO

Jeżeli mamy być szczerzy to w przypadku technologii Steico, trafiają do nas głównie osoby znające ją i zdecydowane na tego typu rozwiązania. Niestety ta technologia jest mało znana w naszym kraju, głównie buduje się według niej na zachodzie Europy, tam Inwestorzy znają ją od lat i z pełnym zaufaniem decydują się na Steico. Ciekawą informacją o której mało osób wie, jest to że produkcja materiałów pod technologię Steico reakizowana jest w Polsce. Jest to bardzo dobrze dopracowana technologia budowy, którą szczerze polecamy i zachęcamy z zapoznaniem się ze stroną internetową producenta. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na budowę w tej technologii, to na pewno poszerzycie wiedzę na temat poprawnego budowania domów szkieletowych.

Budowa domu w technologii Steico

WIZUALIZACJE ELEWACJI W BUDOWANYCH PRZEZ NAS DOMACH

Nie lubimy sztampowych budynków powielanych w nieskończoność i bardzo nas cieszy jak Inwestorzy chcą by ich przyszły dom wyglądał oryginalnie. Najlepszym na to sposobem będzie wykonanie elewacji według osobistych preferencji, ale nie każdy potrafi wyobrazić sobie jakie ozdobniki czy kolory będą najlepiej ze sobą współgrać. Rozwiązujemy ten dylemat i wychodzimy naprzeciw naszym Klientom. Podczas ustaleń dotyczących budowy, pytamy Inwestorów o pomysły jakie mają na temat wyglądu ich przyszłego domu i na tej podstawie przygotowujemy wizualizacje budynku z widokiem na zewnątrz. Inwestorzy po zapoznaniu się z nią mają możliwość zmian, które ponownie wizualizujemy dla nich. Dzięki temu powstaje najlepsza wersja, a później wybudowany dom cieszy oko wszystkich i jest powodem do dumy dla jego właścicieli.

Wizualizacje domów szkieletowych

JAKĄ ELEWACJĘ WYBRAĆ, DREWNIANĄ CZY TYNKOWANĄ

To zależy, która bardziej wam się podoba. Dla nas nie ma znaczenia jaki rodzaj elewacji mamy wykonać, posiadamy doświadczenie i mamy chęci żeby robić elewacje w dowolnym stylu i według dowolnego rozwiązania. Zawsze przed rozpoczęciem budowy ustalamy w szczegółach jak ma wyglądać budynek i na tej podstawie przygotowujemy wycenę, dzięki której Inwestorzy wiedzą jakie koszty generują ich pomysły, które chcą wcielić w życie.

Elewacje domów szkieletowych

PROFESJONALNA POMOC W URZĄDZENIU TWOICH WNĘTRZ

Wielu Inwestorów nie jest sobie w stanie wyobrazić jak finalnie ma wyglądać ich dom wewnątrz. Wbrew pozorom bardzo trudno jest stworzyć spójną koncepcję, która będzie cieszyć oko wszystkich domowników i równocześnie uzyskana przestrzeń będzie miała walory użytkowe. Rozwiązaniem tego problemu jest architekt wnętrz, osoba tego typu może znacząco ułatwić życie przy podejmowaniu tak trudnych decyzji. Dla wykonawcy, przygotowany projekt wykończenia wnętrz to duże ułatwienie i jasno określony z góry znany efekt finalny. Pomaga to w przygotowaniu oferty, oraz terminie realizacji powierzonych prac. Architekt doradzi jakie materiały będą najlepsze przy danych rozwiązaniach, pokaże na wizualizacjach wnętrz jak będą wyglądały pomieszczenia jeszcze przed ich wykonaniem, co pozwoli nanieść dodatkowe zmiany. Architekt wnętrz to również wsparcie podczas realizacji projektów, przypilnuje wykonawców i załatwi potrzebne materiały. Osobiście uważamy, że architekt wnętrz to duże ułatwienie i ogromna pomoc przy ostatnich etapach przed wprowadzeniem się do nowego domu.

Projektowanie wnętrz w domach szkieletowych

ZAJŻYJ DO ZAKŁADKI "O NAS"

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej o nas, o tym jakie mamy podejście do naszych klientów i w czym możemy jeszcze pomóc, to zachęcamy do zapoznania się z zakładką O NAS. Dowiesz się z niej jakie mamy priorytety, czym się charakteryzujemy, będziesz dzięki temu wiedział/wiedziała czy twoje oczekiwania pokrywają się z naszą ideą.

Budowa domu szkieletowego

POROZMAWIAJMY O TWOIM WYMARZONYM DOMU!

Skontaktuj sie z doradcą Skand House, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrac najlepsze rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

+48 516 531 531