Stan deweloperski w domu szkieletowym

Dom - Stan deweloperski

STAN DEWELOPERSKI WEDŁUG SKAND HOUSE

Zakres ten obejmuje postawienie konstrukcji budynku, wraz z jego pełnym wykończeniem na zewnątrz. Montujemy wtedy poszycie dachu wraz z jego niezbędnymi elementami. Montujemy stolarkę i ocieplamy budynek z zewnątrz wraz z wykończeniem elewacji na gotowo. Wewnątrz budynku poza rozłożeniem wełny izolacyjnej  w ścianach i dachu, montujemy również wełnę akustyczną w ścianach działowych i stropie budynku. Wykonujemy instalacje wod-kan oraz elektryczną. Zgodnie z ustaleniami wykonujemy również instalacje C.O. oraz pod rekuperację czy klimatyzację. Docieplamy podłogi i wykonujemy posadzki cementowe. Na koniec wykonujemy suchą zabudowę ścian i sufitów z płyt G-K oraz spoinujemy wszystkie połączenia płyt. 

W stanie deweloperskim Inwestorzy otrzymują od nas budynek wykończony z zewnątrz i przygotowany wewnątrz do wykończenia pod klucz. Po zakończeniu naszych prac Inwestorom zostaje wykończenie ścian i sufitów wraz z ich malowaniem, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie podług. Dodatkowo należy pamiętać o wykończeniu łazienek wraz z białym montażem, kuchni wraz z inną stałą zabudową meblową. W domach z wyższymi kondygnacjami należy zamontować schody, a jeżeli chodzi o instalację elektryczną to zostają tylko do zamontowania gniazdka, włączniki i oświetlenie.

Domy energooszczędne

ETAP NUMER 1 - PARTER

 1. Montaż impregnowanej deski podwalinowej z drewna konstrukcyjnego montowanej na podkładach hydroizolacyjnych i kotwionej do fundamentu stalowymi śrubami.

 2. Montaż ścian zewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.

 3. Montaż ścian wewnętrznych parteru ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.

 4. Montaż ścian wewnętrznych nośnych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.

 5. Montaż poszycia ścian zewnętrznych płytami konstrukcyjnymi otwartymi dyfuzyjnie MDF Agepan Protect.

 6. Wykonanie stropu ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem wykonawczym. W budynkach z użytkowymi poddaszem i wyższymi kondygnacjami montujemy stropowe podkłady akustyczne.

Budowa domu szkieletowego

ETAP NUMER 2 - PODDASZE

 1. Usztywnienie konstrukcji stropu płytami OSB/MFP grubości 22mm montowanych na pióro - wpust. Płyty poszycia stropu montowane są specjalnymi wkrętami co w połączeniu z podkładami akustycznymi zapobiega skrzypieniu podłogi.
 2. Montaż ścian zewnętrznych poddasza ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.

 3. Na poddaszu montaż ścian wewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.

 4. Montaż poszycia ścian zewnętrznych szczytowych i wyższych kondygnacji płytami konstrukcyjnymi otwartymi dyfuzyjnie MDF Agepan Protect.

 5. Wymurowanie komina systemowego firmy Schiedel zgodnie z jego przeznaczeniem.

Poddasze w domach drewnianych

ETAP NUMER 3 - DACH

 1. Montaż więźby dachowej ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem.

 2. Zabezpieczenie więźby dachowej i budynku membraną wysokoparoprzepuszczalną montowaną po zewnętrznej stronie dachu.

 3. Montaż impregnowanych łat oraz kontrłat w rozstawie zgodnym z materiałem wybranym na poszycie dachu.

 4. Wykończenie dachu wraz ze wszystkimi niezbędnymi obróbkami dekarskimi. Dach możemy wykończyć dachówką ceramiczną lub cementową. Może to być również blachodachówka oraz blacha na rąbek.

 5. Montaż okien dachowych i kominków wentylacyjnych zgodnie w wcześniejszymi ustaleniami.

 6. Montaż stalowych rynien firmy Galeco wraz z rurami spustowymi wykonanych zgodnie z projektem w kolorze i modelu wybranym przez Inwestora.

 7. Ocieplenie i wykończenie widocznej części komina tynkiem w wybranym kolorze lub okucie go blachą w kolorze poszycia dachu.

Dom szkieletowy w stanie surowym zamkniętym

ETAP NUMER 4 - STOLARKA

 1. Montaż stolarki okiennej w pakiecie trzyszybowym o profilach siedmiokomorowych Veka Softline 82 lub Kommerling 88. Kolor okien wybiera Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów ze wzornika producenta nie ma dopłat.

 2. Montaż okien tarasowych w pakiecie trzyszybowym o profilach siedmiokomorowych Veka Softline 82 lub Kommerling 88. Kolor okien wybiera Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów nie ma dopłat. Okna tarasowe montujemy w systemie rozwierno- uchlnym, przesuwnym Patio i HST. Inwestor wybiera system otwierania.

 3. Montaż drzwi zewnętrznych firmy Wikęd o dowolnym wzorze i kolorze. Polecane przez nas drzwi z serii Premium z ościeżnicą Termo są ciepłe i antywłamaniowe.

 4. Ciepły montaż wszystkich okien i drzwi wykonany specjalistycznymi taśmami uszczelniającymi. Stolarkę osadzamy na ciepłych styrodurowych poszerzeniach.

 5. OPCJONALNIE. Jeżeli Inwestor wyrazi chęć, montujemy rolety zewnętrzne podtynkowe w wybrany kolorze. Rolety posiadają elektryczny mechanizm sterujący wraz z dostarczanym pilotem.
 6. Jeżeli występuje w projekcie, montaż bramy garażowej firmy Wiśniowski z serii Unipro w wybranym kolorze o wymiarach dostosowanych do projektu. Brama garażowa otwierana elektrycznie za pomocą pilota.

ETAP NUMER 5 - ELEWACJA

 1. Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych wełną skalną firmy Rockwool o grubości 120mm.

 2. Zabezpieczanie talerzyków montażowych systemowymi zaślepkami z wełny, dzięki temu doszczelniamy miejsca połączeń i unikamy nieestetycznych plam na otynkowanych ścianach.

 3. Montaż kątowników z siatką w narożach ścian i okien. W miejscu połączenia okien z elewacją montujemy listwy przyokienne.

 4. Położenie na elewacji kleju, siatki i gruntu w systemie wybranego producenta, w naszym przypadku firmy Kabe lub Weber.

 5. Położenie tynku silikonowo - silikatowego o grubości ziarna 1,5mm i strukturze baranek. Inwestor wybiera bez dopłaty ze wzornika kolor, który najbardziej mu odpowiada.

 6. Wykonanie podbitki pod okapem dachu z suszonego drewna świerkowego klasy A/B, które wcześniej zabezpieczamy lakierobejcą firmy Tikkurila nadając jej przy tym finalny kolor. 

 7. Montaż ozdobników w postaci desek elewacyjnych, płytek klinkierowych lub różnych kolorów tynku na elewacji. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie z Inwestorami, przygotowujemy darmowe wizualizacje i na tej podstawie Inwestorzy podejmują decyzję.

Elewacja w domach szkieletowych

ETAP NUMER 6 - IZOALCJE

 1. Wypełnienie przegród ścianach zewnętrznych budynku wełną mineralną firmy Isover o grubości 150mm i bardzo dużej izolacyjności cieplnej lambda = 0,033W/m2K. Wełna tej klasy nie opadnie po pewnym czasie w przegrodzie.

 2. Wyizolowanie całej wewnętrznej powierzchni ocieplonych ścian profesjonalną "folią paroizolacyjną" firmy Isover lub SIGA.

 3. Szczelne sklejenie profesjonalnymi taśmami marki Rothoblaas i SIGA wszystkich połączeń folii opóźniacza pary.

Izolacje w domach szkieletowych

ETAP NUMER 7 - INSTALACJE

 1. Montaż instalacji wodnej rurami PEX w otulinach termicznych od rozdzielacza do punktów wody. Ilość punktów, ich przeznaczenie i rozmieszczenie ustalamy z Inwestorem przed podpisaniem umowy.

 2. Montaż instalacji kanalizacyjnej szarymi rurami wraz z jej odpowietrzeniem. Instalacja tego typu łączona jest z przepustami kanalizacyjnymi znajdującymi się w fundamencie, oraz z kominkami odpowietrzającymi znajdującymi się w szczycie dachu.

 3. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. W zależności od systemu grzewczego, który ustalamy wspólnie z Inwestorem przed podpisaniem umowy. Najczęściej wykonujemy instalacje grzewcze wodne podłogowe, instalacje pod grzejniki, jak również instalacje grzewcze elektryczne i na podczerwień.

 4. Rozłożenie na podłodze folii hydroizolacyjnej i położenie poziomej warstwy izolacji na fundamencie. Izolacje podłogi wykonujemy ze styropianu podłogowego EPS100 o grubości 120mm.

 5. Wykonanie posadzki betonowej i zatarcie jej na gładko. Grubość posadzki którą wykonujemy ma 70mm.

 6. Wykonanie okablowania instalacji elektrycznej. Przewody montujemy w peszlach ochronnych. Ilość punktów elektrycznych oraz ich rozmieszczenie ustalamy z Inwestorami przed podpisaniem budowy. Rozmieszczenie punktów można jeszcze zmienić przed przystąpieniem do prac instalacyjnych, w tym celu spotykamy się na budowie z Inwestorami i jeszcze raz dokładnie omawiamy miejsca w których będą gniazdka, włączniki i punkty świetlne.

Instalacje w domach szkieletowych

ETAP NUMER 8 - WYKOŃCZENIA

 1. Montaż wełny mineralnej w przestrzeni między krokwiami dachowymi. Tutaj również stosujemy wełnę najwyższej jakości firmy Isover o grubości 200mm i izolacyjności cieplnej lambda = 0,033W/m2K.

 2. Wykonanie stelaży stalowych pod sufity podwieszane.

 3. Docieplenie sufitów wełną firmy Isover o grubości 100mm i izolacyjności cieplnej lambda = 0,033W/m2K. Wełnę tą montujemy w przestrzeni między stelażami.

 4. Przymocowanie folii paroizolacyjnej do stelaży sufitowych. Folię kleimy do stelaży i uszczelniamy wszystkie jej połączenia.

 5. Na tym etapie wykonujemy próbę szczelności budynku. Dzięki temu sprawdzamy jakość wykonanych połączeń folii opóźniacza pary wodnej. Dopiero gdy "blower door test" wyjdzie poprawnie, możemy zabierać się za dalsze prace.

 6. Położenie wełny akustycznej w ścianach działowych budynku. Wełna akustyczna firmy Isover o grubości 100mm i najwyższej klasie pochłaniania dźwięku "A".

 7. Montaż wełny akustycznej Isover klasy "A" w stropie budynku. W przestrzeni między belkami stropowymi montujemy wełnę akustyczną grubości 200mm.

 8. Montaż wszystkich niezbędnych kanałów wentylacyjnych, wraz z ich dociepleniem w przestrzeniach nieogrzewanych.
 9. Montaż płyt gipsowo - kartonowych marki Rigips na stelażach stalowych wykańczanych ścian i sufitów. W przypadku ścian działowych płyty G-K montowane są bezpośrednio do drewnianych konstrukcji. W pomieszczeniach typu łazienki i kuchnia montujemy płyty o zwiększonej odporności na wilgoć (zielone). W pomieszczeniach typu kotłownia montujemy płyty ogniowe (GKF).
 10. Montaż parapetów wewnętrznych. Parapety przez nasz stosowane to wysokiej jakości płyty MDF z okleinami wilgocio odpornymi o różnych wzorach i kolorach. Tego typu parapety są zdecydowanie trwalsze i nie wypaczają się w porównaniu do parapetów z drewna litego.
 11. Spoinowanie wszystkich połączeń płyt G-K i montaż narożników zewnętrznych. Standard Q1 idealnie nadaje się do późniejszego dowolnego wykończenia ścian i sufitów.

 12. Montaż termoizolacyjnych rozkładanych schodów strychowych.
 13. Montaż skrzynki bezpiecznikowej oraz puszek pod gniazdka i włączniki. Schemat bezpieczników dopasowany do wykonanej wcześniej instalacji elektrycznej. Na koniec Instalator wykonuje pomiar instalacji i przygotowuje protokół odbioru.

Wykończenia w domach szkieletowych