Steico

Technologia Steico budowy domów

STEICO - TECHNOLOGIA BUDOWY DOMÓW SZKIELETOWYCH 

Firma Steico opracowała kompletny i starannie dobrany system stworzony dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego. Technologia Steico jest szczególnie znana i ceniona w zachodniej części Europy, na szczęście zyskuje coraz większe zainteresowanie w naszym kraju. Bez wątpienia jest to jedno z najlepiej dobranych rozwiązań wykorzystujących wszystkie pozytywne cechy drewna, począwszy od jego możliwości konstrukcyjnych, jak i unikatowych właściwości termiczno-akustycznych. Lata doświadczeń pozwoliły firmie Steico oddać w ręce inwestorów kompletny system bazujący na niepodważalnych zaletach drewna, a nam jako firmie budowlanej możliwość stawiania budynków w tej wyjątkowej technologii.

system budowy domów w technologii Steico

KONSTRUKCJA ŚCIAN W TECHNOLOGII STEICO

Ściana złożona z belek klejonych dwuteowych oraz warstwowych LVL stanowi ciężką i zwartą konstrukcję. Tutaj podobnie jak w przypadku tradycyjnej konstrukcji szkieletowej, usztywnia się ją dodatkowo płytą OSB, lecz w tym przypadku płytę montuje się od wewnętrznej strony ścian. Wszystkie elementy konstrukcji połączone są specjalnymi łącznikami ciesielskimi.  

 

 

 

ściany w technologii steico

STROP Z BELEK DWUTEOWYCH I LVL

Stropy w technologii Steico najczęściej wykonywane są z belek dwuteowych o przekrojach i rozpiętościach dostosowanych do projektu. Podwieszane są na specjalnych stalowych wieszakach, zapewnia to stropowi sztywność oraz stabilność. Dodatkowo zastosowanie podkładów EPDM zniweluje potencjalne skrzypienie konstrukcji.

Stropy w technologii Steico

IZOLACJA NAKROKWIOWA DACHU W SYSTEMIE STEICO

Dach w budynkach Steico wykonuje się podobnie jak w tradycyjnym budownictwie szkieletowym. Różnicę stanowi izolacja nakrokwiowa wykonywana z płyt Steico Universal, dzięki którym znacząco podnosi się jego izolacyjność cieplna. Zastosowanie płyt Universal dodatkowo doskonale wytłumi wszystkie dźwięki przenoszone przez poszycie dachowe.

Dach w budynkach Steico

POSZYCIE DACHU W DOMACH ZE STEICO

Na poszycie dachu można stosować dowolny materiał, technologia Steico w niczym nas nie ogranicza. W naszej ofercie najczęściej stosujemy dachówkę ceramiczną lub cementową firmy Braas. W przypadku blachodachówki oraz dachówki panelowej wybieramy produkty firm Ruukki i Blachdom Plus. W okna dachowe zaopatrują nas firmy Roto lub Fakro, sprawdzeni i zaufani producenci. 

technologia Steico

KOMINY SYSTEMOWE SCHIEDEL

W przypadku kominów, tu również firma Steico nie wymusza specjalnych rozwiązań. Dlatego najważniejsze dla nas jest, aby wkład kominowy był niezawodny. Wybór padł na kominy systemowe marki Schiedel, wiodącego producenta kominów udzielającego 30 letniej gwarancję na swoje produkty.

kominy Steico

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Decydując się na drzwi wejściowe, poza ich wyglądem musimy zwrócić uwagę na zastosowane przez producenta zabezpieczenia antywłamaniowe, izolacyjność cieplną i na co rzadko zwraca się uwagę, izolacyjność akustyczną. Oferowane przez nas drzwi firmy Wikęd w modelu Premium z ościeżnicą Termo zaspokajają z nawiązką wszystkie powyższe wytyczne, a dzięki olbrzymiej ofercie wzorów, będzie można wybrać idealne drzwi do nowego domu.

drzwi w systemie Steico

STOLARKA OKIENNA

Jeżeli okna to tylko najwyższej jakości. Siedmiokomorowy profil Veka Softline 82 idealnie tutaj pasuje, a w połączeniu z trzyszybowym pakietem da nam okna o bardzo dużej izolacyjności cieplnej. Oczywiście nie zapominamy również o estetyce, bardzo duża paleta kolorów i dowolność konfiguracji zadowoli każdego klienta.

okna w systemie Steico

CIEPŁY MONTAŻ OKIEN I DRZWI ZEWNĘTRZNYCH

Jeżeli nasz dom ma być energooszczędny to trzeba zadbać o zabezpieczenie wszystkich otworów okiennych i drzwiowych. Tu doskonale sprawdzają się ciepłe parapety ze styroduru i taśmy izolacyjne. Tak zwany ciepły montaż zabezpieczy wszystkie newralgiczne miejsca i zniweluje wszystkie potencjalne mostki termiczne.

IZOLACJA ZEWNĘTRZNA Z MATERIAŁÓW STEICO

Firma Steico opracowała autorski system montażu izolacji zewnętrznych ścian z użyciem płyt Steico Protect. Są to twarde, gęste płyty mocowane na długie zszywki. Zastosowanie płyt Protect zwiększa izolacyjność termiczną, akustyczną i dzięki dużej bezwładności cieplnej budynek wolniej się wychładza zimą i równie wolno nagrzewa latem. Elewacje robi się podobnie jak przy tradycyjnych ociepleniach i można ją dowolnie wykończyć. 

IZOLACJA WEWNĘTRZNA Z WŁÓKIEN DRZEWNYCH STEICO

Na izolacje wewnętrzne firma Steico stworzyła kilka rozwiązań. Najpopularniejsze są sprężyste maty z włókien drzewnych, mające podobne zastosowanie jak wełna mineralna. Innym rozwiązaniem jest izolacja wdmuchiwana przy użyciu rozproszonych włókien drzewnych. Zastosowanie tych materiałów znacząco poprawia termoizolacyjność ścian, jak również ma duży wpływ na poprawę akustyki wewnątrz budynku.

izolacje w technologii Steico

AKUSTYKA W BUDYNKACH STEICO

Żeby zwiększyć akustykę stropu, stosujemy bezpośrednio na podłogę z OSB płyty Steico Isorel. Dzięki tym płytom niwelujemy dźwięki uderzeniowe przenoszone przez drewniany strop i poprawiamy jego akustykę. Podłogę można później wykończyć w dowolny sposób. 

podłogi w technologii Steico

INSTALACJE W BUDYNKACH STEICO

Podobnie jak w przypadku domów budowanych w technologii szkieletu drewnianego, w budynkach Steico stosuje się takie same materiały i rozwiązania podczas wykonywania wszystkich niezbędnych instalacji. Nasi instalatorzy posiadają odpowiednią wiedzę i uprawnienia żeby wszystko zostało poprawnie wykonane.  

szkieletowe domy w technologii Steico

CZYM OGRZEWAĆ DOMY ZE STEICO

Budując dom w technologii Steico możemy być pewni, że zamieszkamy w inwestycji o standardzie energetycznym odpowiadającym budynkom pasywnym lub energooszczędnym. Warto wykorzystać tą sytuację i zainwestować w źródło ogrzewania, które w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi zapewni bez kosztowe ogrzewanie domu. Oczywiście warto pamiętać, że w budynkach tego typu możemy zastosować dowolne źródła ciepła.

budowa domu w technologii Steico

WENTYLACJA MECHANICZNA - REKUPERACJA

Dom pasywny, lub energooszczędny wymaga zastosowania systemy wentylacji mechanicznej, w skrócie rekuperacji. Wymuszona i kontrolowana cyrkulacja powietrza ogranicza straty energii cieplnej i dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów możemy ograniczyć dostęp zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza budynku.

Dom pasywny, energooszczędny Steico

JAK WYKOŃCZYĆ DOM WYBUDOWANY W TECHNOLOGII STEICO

Wnętrza budynków wykonanych w Steico możemy wykończyć podobnie jak każdej innej technologii, stosuje się te same materiały i rozwiązania montażowe. Po wykończeniu wnętrz domu, nie sposób będzie zorientować się, że został zbudowany w innej technologii. 

Wnętrza budynków wykonanych w Steico

EKOLOGIA W STEICO JEST BARDZO WAŻNA

Decydując się na technologię Steico, otrzymujemy przemyślany, oraz kompletny system budowlany oparty w dużej mierze na doskonałych właściwościach drewna. Dodatkowo realizując budowę wymarzonego domu świadomie przyczyniamy się do ochrony otaczającego nas środowiska. Uważamy, że warto zaufać takim argumentom.