Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników. W Skand House specjaliści zwracają uwagę, by każdy zrealizowany projekt wyróżniał się wysoką funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Dlaczego jednak drewniane domy są przyjazne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale i mieszkańców? Odpowiedzi poniżej.

Ekologicznie i na lata
Drewno wykorzystywane przy budowie domów – czy to w technice skandynawskiej czy to w technologii Steico pochodzi ze zrównoważonych upraw, ale też wyróżnia się wysoką jakością. Proces obróbki (suszenie komorowe) gwarantuje natomiast odpowiednią wilgotność surowca. W drewnianych wnętrzach panuje optymalny mikroklimat. Dodatkowo konstrukcje tworzone przez Skand House są idealną bazą do wdrożenia dodatkowych proekologicznych rozwiązań, takich jak wentylacja z odzyskiem ciepła, pompy ciepła, fotowoltaika, ogrzewanie podłogowe na podczerwień.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Mówiąc o komforcie mieszkańców nie sposób nie wspomnieć o solidności domów drewnianych. Odpowiednio zaprojektowane konstrukcje nie tylko są w stanie przetrwać ponad 100 lat bez konieczności przeprowadzania napraw, ale też wykazują wysoką ognioodporność.

Świetne warunki – także dla oszczędnych  
Wnętrza domów drewnianych szkieletowych wyróżniają się także wysoką izolacyjnością termiczną – konstrukcje opierają się bowiem na innowacyjnych rozwiązaniach zwiększających energooszczędność (folie paroizolacyjne, wełna szklana, ciepły montaż okien, technologia suchego jastrychu etc.). Dodatkową korzyścią dla mieszkańców jest też to, że niezależnie od pory roku wewnątrz łatwo jest utrzymać preferowaną temperaturę, a powietrze nigdy nie jest przesuszone.

Skoro mowa o izolacji nie sposób nie wspomnieć też o ochronie przed hałasem. W domach projektowanych przez Skand House akustyczna izolacja jest gwarantowana. Dzięki temu można stworzyć doskonałe  warunki do wypoczynku, rozwoju, pracy w trybie home office – nawet jeśli dom usytuowany jest w centrum miasta czy przy ruchliwych węzłach komunikacyjnych.

Kto skorzysta najwięcej?
Cywilizacyjnymi chorobami, które zbierają żniwo wśród osób w każdym wieku najczęściej są schorzenia układu krążenia, układu oddechowego, ale też takie, będące pokłosiem przewlekłego stresu. Wszystkie te dolegliwości mogą być zminimalizowane nie tylko dzięki odpowiedniej profilaktyce, ale też poprzez zapewnienie sobie właściwych warunków do życia. W drewnianych domach poziom stresu u mieszkańców jest niższy – a co za tym idzie – łatwiej doprowadzić ciśnienie krwi do bezpiecznego poziomu i unormować rytm serca. Układ oddechowy także zyskuje – drewniane domy poza właściwym natlenieniem oferują także środowisko wolne od szkodliwych grzybów i pleśni.

Podsumowując, profesjonalnie zaprojektowane i wykonane domy szkieletowe drewniane to wybór godny uwagi nie tylko ze względu na szybkość budowy, ale też z uwagi na korzyści, jakich mogą doświadczyć mieszkańcy.

Pozostałe aktualności

dom szkieletowy w polsce

12

cze

2024

Zalety domów szkieletowych w Polsce

Własny dom to marzenie wielu osób.

Czytaj więcej
domy drewniane

03

cze

2024

Dlaczego warto zainwestować w dom z drewna?

Inwestycja w dom to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każde

Czytaj więcej