Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Budowa domu w 2024 roku

Budowa domu w 2024 roku

05

sty

2024

Budowa domu w 2024 roku

Na rynku nieruchomości od ponad dwóch lat panuje spore zamieszanie. Skokowo rosną ceny mieszkań, a zapotrzebowanie na lokum zdecydowanie przewyższa tempo powstawania nowych osiedli. Sytuacji nie poprawia fakt, że marża deweloperów jest bardzo wysoka, a oczekiwanie na własne mieszkanie może wynosić nawet do 5 lat. Rozwiązaniem logicznym i co ważniejsze, opłacalnym, jest budowa domu. A w jaki projekt najlepiej zainwestować w 2024 roku?

Drewniane domy szkieletowe – szybko i na lata

Budowa domu w nadchodzącym roku to dobra decyzja ze względu na uwarunkowania na rynku nieruchomości, ale też z uwagi na to, że aktualne trendy architektoniczne sprzyjają rozwiązaniom ekologicznym.

Wybierając współpracę ze Skand House można zyskać pewność, że projekt będzie realizowany z dbałością o detale na każdym z etapów. Specjaliści z tej firmy chętnie pomogą również w domykaniu początkowych formalności związanych z pozwoleniami na budowę oraz dokumentacją obejmującą m.in. dziennik budowy. W Skand House drewniane domy szkieletowe są wznoszone od podstaw aż do (zależnie od preferencji) – stanu surowego zamkniętego, stanu deweloperskiego lub stanu pod klucz. Proces budowy zamyka się w 6 miesiącach, co czyni czas oczekiwania krótszym niż w przypadku mieszkań. Jednocześnie domy prezentują wysoką trwałość oraz odporność na działanie niekorzystnych warunków klimatycznych.

Nowy Rok i nowe trendy w designie

W Skand House wykorzystywane są do wznoszenia domów dwa nowoczesne sposoby – technika skandynawska bądź technologia budownictwa modułowego Steico. W obu wariantach konstrukcje opierają się na pochodzącym ze zrównoważonych upraw drewnie lub drewnianych komponentach.

Domy Skand House wpisują się zatem w kilka dominujących w budownictwie w 2024 roku trendów:
    • mają ekologiczny charakter, stworzono je z przyjaznych dla środowiska materiałów;
    • łatwo wzbogacić je o więcej energooszczędnych rozwiązań (fotowoltaika, ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła);
    • reprezentują styl skandynawski, pełen prostoty, ale i ponadczasowej elegancji;
    • dobrze prezentują się (również w aspekcie funkcjonalnym) także w niewielkim metrażu;
    • łączą elementy rustykalne z nowoczesnymi;

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycję?

Budowa domu w 2024 roku zdecydowanie jest bardziej opłacalna, niż kupno mieszkania. Należy przy tym pamiętać, że nadchodzące kilka lat daje inwestorom pewną wolność w zakresie wyboru rozwiązań ekologicznych, które mają stać się częścią konstrukcji. Przez restrykcje UE od 2028 roku wszystkie powstające domy będą musiały być zeroemisyjne. W praktyce oznacza to konieczność inwestycji we wszystkie instalacje zwiększające pasywność domu – co niesie ze sobą ogromne, jednorazowe koszty.

Warto pamiętać, że dom drewniany zaprojektowany oraz wykonany przez profesjonalistów ze Skand House to konstrukcja na wiele lat. Może być zatem użytkowana zarówno przez pokolenia, jak i odsprzedana kolejnym inwestorom.

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej