Skandynawska

Technologia skandynawska budowy domów

Domy szkieletowe budowane są z powodzeniem na całym świecie od wielu lat.

Ze względu na region i klimat w którym są stawiane, różnią się od siebie pod względem konstrukcji, jak i materiałów wykończeniowych. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, oraz dostosować się do warunków klimatycznych występujących w naszym kraju przenieśliśmy technologię budowy domów szkieletowych ze Skandynawii. Budynki stawiane w tej technologii charakteryzują się wysoką energooszczędnością i trwałością, a wszystko to dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości w połączeniu ze starannością wykonania.

Technologia skandynawska budowy domów

Do budowy domów używamy wyłącznie najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego C24 i KVH pochodzącego ze Skandynawii.

Stosując najlepszej jakości drewno konstrukcyjne o odpowiednich przekrojach jesteśmy pewni, że stawiane przez nas budynki są solidne i trwałe, a nasi inwestorzy będą się mogli nimi cieszyć przez długie lata.

drewno konstrukcyjne skandynawskie

W trakcie montażu stropu stosujemy podkłady akustyczne EPDM, a płyty OSB łączymy specjalnymi wkrętami, dzięki temu eliminujemy późniejsze skrzypienie podłogi.

Projektując natomiast rozstaw belek stropowych, skupiamy się przede wszystkim na maksymalnym usztywnieniu podłogi. Wykańczając powierzchnię stropu materiałami izolacyjnymi uzyskujemy wysoką akustykę, tak ważną dla komfortu przyszłych mieszkańców.     

drewniane stropy w domach skandynawskich

Na poszycia dachowe stosujemy blachodachówkę firmy Blachdom Plus i blachę panelową Ruukki.

Duży wybór wzorów, oraz kolorów pozwoli wybrać dach idealnie pasujący do elewacji budynku. Natomiast w dachówkę ceramiczną i cementową zaopatruje nas firma Braas, sprawdzony oraz ceniony od lat producent pokryć dachowych. Materiały przez nas stosowane cechują się wysoką jakością wykonania oraz trwałością, co potwierdzają wieloletnie gwarancje wystawiane przez producentów.   

systemy dachowy w technologii drewnianej

Montowane przez nas okna dachowe firmy Roto i Fakro to najwyższa jakość wykonania, połączona z doskonałą izolacyjnością cieplną.

Duży wybór rozmiarów oraz modeli pozwala zaprojektować dach zgodnie z potrzebami klientów. Do okien dachowych można bez problemu montować rolety zewnętrzne, lub markizy co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zapobiegającym nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń.

Dachy metodą skandynawską

Wybierając komin do domów naszych inwestorów, sugerowaliśmy się w głównej mierze jego niezawodnością.

Wybór padł na kominy systemowe firmy Schiedel. Jest to jeden z największych producentów wkładów ceramicznych oraz systemów kominowych, który może zagwarantować jego bezawaryjną pracę na wiele lat. Swoją jakość potwierdza 30 letnią gwarancją.

Systemy kominowe domów energooszczędnych

Jeżeli myślimy o domu energooszczędnym, to szczególną uwagę należy zwrócić na stolarkę okienną.

Nasza oferta zawiera okna i drzwi tarasowe w pakiecie trzyszybowym, montowanym na siedmiokomorowych profilach Veka Softline 82 z okuciami Roto. Takie połączenie zapewnia bardzo niską przenikalność cieplną i wygodną ich eksploatację na długie lata. Bogata paleta kolorów oraz wzorów połączona z komfortem użytkowania zadowoli najbardziej wymagających inwestorów.

Montaż energooszczędnej stolarki okiennej

Nie tylko jakość okien ma znaczenie, równie ważny jest ich montaż.

Aby zapewnić pełną szczelność połączenia okna z otworem ściany, stosujemy taśmy izolacyjne, a okna osadzamy na specjalnych blatach ze styroduru. Takie połączenie niweluje nieszczelności przez które mogą powstać mostki termiczne. Mówiąc potocznie, podczas budowy stosujemy ciepły montaż w oknach i drzwiach zewnętrznych.

Wysoka szczelność podczas montażu okien

W przypadku drzwi, zaufaliśmy firmie Wikęd.

Jej nowoczesna linia produkcyjna zapewnia perfekcyjne ich wykonanie, a ogromna oferta wzorów zadowoli nawet bardzo wybujałą wyobraźnię klientów. W standardzie oferujemy naszym inwestorom drzwi z serii Premium, obowiązkowo połączone z ościeżnicą Termo, która w odróżnieniu od ościeżnicy stalowej skutecznie eliminuje mostki termiczne powstające na połączeniu drzwi ze ścianą domu.

Prawidłowo wykonany budynek ze szkieletu drewnianego, musi spełniać bardzo ważny warunek.

Powinien być hydrofobowo otwarty, a potocznie mówiąc powinien być oddychający. Zewnętrznym materiałem izolacyjnym stosowanym na ocieplenie ścian, który spełnia ten warunek jest wełna skalna. W odróżnieniu od styropianu, wełna całą swoją powierzchnią odprowadza wilgoć wytwarzaną w budynku. Dzięki temu unikniemy w przyszłości pleśni mogącej tworzyć się na ścianach wewnątrz budynku, poprzez zastosowanie nieodpowiednich materiałów. 

Aby zapewnić budynkowi swobodne odprowadzanie pary wodnej poprzez ściany zewnętrzne, wybraliśmy pełny system firmy Kabe, bazujący na otwartym hydrofobowo tynku polikrzemianowym.

Firma Kabe to ekspert w dziedzinie produkcji cienkowarstwowych tynków elewacyjnych, zastosowanie ich produktów zapewni trwałość i piękny wygląd elewacji na długi czas.

Kładąc izolację wewnętrzną z wełny mineralnej nie tylko liczy się staranność wykonania.

Tu równie ważna jest jakość zastosowanego materiału. My na tym nie oszczędzamy i stosujemy wełnę najlepszych producentów takich jak Isover, czy Knauf. Do ocieplenia domów naszych klientów stosujemy wełnę o współczynniku przewodzenia ciepła = 0,033 W/mK.

izolacja wysokiej jakości wełną mineralną

Po położeniu izolacji kolejnym ważnym etapem, który ma niebagatelny wpływ na energooszczędność budynku jest jego wewnętrzne ofoliowanie.

Poza użyciem wysokiej jakości folii opóźniacza pary i jej szczelnego sklejenia profesjonalnymi taśmami, zlecamy wykonanie próby szczelności. Określa ona jakość i precyzję wykonania, a w przypadku wystąpienia miejsc nieszczelnych ich zidentyfikowania i wyeliminowania.

Przed rozpoczęciem budowy ustalamy z inwestorami wszystkie szczegóły związane z instalacjami, które mają zostać zamontowane w ich budynku.

Nasi instalatorzy posiadają niezbędną wiedzę i uprawnienia, oraz mają doświadczenie przy pracach w domach szkieletowych. Pozwala to uniknąć błędów montażowych wynikających z nieznajomości technologii budowy.

Wykonując posadzkę, dodatkowo izolujemy ją od pierwszej warstwy betonu twardym styropianem o grubości 100 mm.

To kolejny ważny szczegół dzięki któremu dom stanie się jeszcze bardziej energooszczędny. Grubość wykonywanej przez nas posadzki wynosi średnio 70 mm i doskonale nadaje się na zatopienie w niej przepustów instalacyjnych i grzewczej instalacji podłogowej.

Temat akustyki ścian w budynkach ze szkieletu drewnianego przerabiamy już od dłuższego czasu.

Najlepiej sprawdza się połączenie kilku materiałów o różnej gęstości, z tego powodu na ściany wewnętrzne montujemy płyty OSB, przestrzenie tych ścian wypełniamy szczelnie wełną akustyczną i wszystko zamykamy płytami gipsowo-kartonowymi. Od teraz planując urządzić sobie koncert pod prysznicem, nie będziemy musieli się obawiać, że ktoś z domowników bez problemu to nagra.

Przed podpisaniem umowy z każdym klientem indywidualnie ustalamy zakres prac i materiały których użyjemy.

Jeżeli któryś z naszych klientów zapragnie rolet zewnętrznych, systemu rekuperacji, fotowoltaiki, bądź zasugeruje aby zamontować coś niestandardowego, to chętnie przygotujemy dla niego wycenę i zrealizujemy zamówienie.

Realizujemy również zamówienia na wykonanie budynku „pod klucz”, w tym przypadku pomagamy klientom wybrać odpowiednie materiały, przygotowujemy wizualizacje i sporządzamy kosztorys.

Dzięki temu wszyscy wiedzą co mają zrobić, a inwestorzy spokojni o koszty czekają na zakończenie prac.