Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Domy z drewna zyskują na wartości

domy z drewna

13

lis

2023

Domy z drewna zyskują na wartości

Domy szkieletowe to konstrukcje otwierające szereg możliwości nie tylko w zakresie tworzenia przestrzeni mieszkalnej, ale też w formie inwestycji. Wznoszenie takiej budowli zajmuje dużo mniej czasu, niż w przypadku konstrukcji z betonu. Domy drewniane wyróżnia ekologiczny charakter oraz łatwość do przekształcenia w domy energooszczędne czy pasywne.

Inwestycja w nieruchomości do tej pory przywodziła na myśl głównie zakup mieszkań czy domów budowanych w tradycyjny sposób. Rynek ulega jednak stałym przekształceniom i obecnie rosnąca rola ekologicznego budownictwa staje się coraz bardziej widoczna. Dlatego też zakup domu szkieletowego drewnianego, takiego jak projekty realizowane przez firmę Skand House staje się atrakcyjną alternatywą także pod względem przyszłych zysków.

Czy domy drewniane faktycznie zyskują na wartości?

Niewątpliwie fakt, iż ceny wynajmu oraz raty kredytu stale wzrastają sprawia, iż posiadanie na własność nieruchomości jest korzystne z punktu widzenia finansów. W przypadku domów szkieletowych drewnianych – tworzonych w technice skandynawskiej lub modułowej technologii Steico ogromnym atutem pozostaje ich trwałość. Wykorzystywane do realizacji projektów drewno charakteryzuje się odpowiednią higroskopijnością, a cała konstrukcja posiada właściwą wytrzymałość oraz szczelność.

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany dom drewniany może bez awarii przetrwać nawet 100 lat i więcej. W takim czasie przy domu murowanym konieczne są liczne prace konserwacyjne i naprawy, dla zachowania integralności konstrukcji. Korzyści finansowe z wyboru domu szkieletowego można natomiast zaobserwować na kilku polach. Jedną z opcji jest sprzedaż takiego domu po kilku – kilkunastu latach od zakupu. Wówczas jego cena może być wyższa, zwłaszcza, jeśli konstrukcję wzbogacono o takie elementy OZE jak panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe czy pompa ciepła. Podobnie jak inne nieruchomości dom szkieletowy można także wynajmować. Generuje to stały miesięczny przychód i pozwala inwestycji się zwrócić w szybszym tempie.

Podsumowując – nieruchomości, zwłaszcza te tworzone z troską o środowisko naturalne, stanowią bardzo lukratywny sposób na ulokowanie kapitału. Niestabilna sytuacja gospodarcza, rosnąca inflacja i koszty życia sprawiają, że nieruchomości stale zyskują na wartości. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych budynków, takich jak drewniane domy szkieletowe, których trwałość wcale nie ustępuje murowanym.

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej