Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Wycena domu przez Skand House

koszt budowy domu szkieletowego

07

cze

2021

Wycena domu przez Skand House

Oczywistą sprawą przed podjęciem decyzji o budowie domu, jest rozeznanie w tym co oferuje rynek oraz jakiej ceny za wybrany dom należy się spodziewać. Coraz częściej jednak trafiają do nas zapytania ograniczające się do kwestii "ile za m2?" lub "jaki koszt za dom o określonym metrażu?" Spieszymy z wyjaśnieniem, jak my w Skand House, wyceniamy domy.

Przede wszystkim nigdy nie podajemy ceny domu za m2. Oszacowanie kosztów w ten sposób byłoby bardzo nie rzetelne i okrojone. Każdy projekt jest inny i nawet dwa domy parterowe o podobnym metrażu w ostateczności mogą znacznie się różnić cenowo. Ponad to 100 m2 domu parterowego i 100 m2 domu z poddaszem użytkowym to dwie zupełnie różne konstrukcje i ich ceny będą zupełnie inne. Na stronach z projektami możemy się spotkać także z kilkoma wersjami powierzchni, są to powierzchnia użytkowa- wszystkie pomieszczenia mieszkalne, użytkowa netto- wszystkie pomieszczenia z uwzględnieniem garażu, pomieszczeń gospodarczych, liczona po podłodze oraz powierzchnia zabudowy- liczona po obrysie zewnętrznym budynku. Już na tym etapie rozbieżności mogą być spore, poniżej przykład:

Rodzaj domu Pow. użytkowa Pow. użytkowa netto Pow. zabudowy
Parterowy 105,5 m2 110,9 m2 139,2 m2
Z poddaszem 104,1 m2 124,4 m2 79,4 m2
Piętrowy 103,6 m2 110,3 m2 78,0 m2

Już same te zależności pokazują, że rozbieżność cenowa może być ogromna, sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności który wymiar zostanie uwzględniony.

Każdy projekt jaki trafia do nas do wyceny kalkulowany jest indywidualnie z dokładnym wyliczeniem potrzebnych materiałów i ich aktualnych cen rynkowych.

Dodatkowo bardzo istotną kwestią jest również określenie do jakiego stanu: deweloperskiego czy surowego zamkniętego ma być realizowana inwestycja, kształt i rodzaj poszycia dachu jakie należy uwzględnić oraz przede wszystkim technologia budowy: Skandynawska czy STEICO.

Znając podstawowe informacje jak miejscowość budowy, wstępny projekt z wymiarami (może być link do strony na której widnieje), do jakiego stanu oraz rodzaj poszycia dachu przystępujemy do wstępnej wyceny. Zawsze staramy się wczuć w potrzeby klienta dlatego też chętnie spotykamy się czy to u nas w biurze czy na prowadzonej aktualnie budowie i omawiamy wszystko co istotne aby wycena była jak najbardziej kompletna. Początkowo nie wyceniamy prac dodatkowych jak płyta fundamentowa, dodatkowe systemy, wykończenie pod klucz. Są to bardzo indywidualne kwestie i w ich wypadku możemy podać jedynie widełki cenowe ponieważ do dokładnego skalkulowania potrzebny jest już bardziej szczegółowy projekt budynku i znajomość wielu zmiennych.

Warto również podkreślić, że nasze wyceny zawierają w sobie wszystkie możliwe elementy, a sama wycena przekazywana potencjalnym inwestorom jest szczegółowo opisana i nie zawiera żadnych ukrytych kosztów.

Przed ostateczną decyzją, ustalamy z każdym inwestorem wszystkie szczegóły i dokładnie spisujemy do akceptacji.

Na etapie podpisywania umowy, zawarta w niej cena jest już gwarantowana i nie ma obaw o to, że w trakcie budowy się zmieni, poza oczywiście potencjalnymi pracami nie ujętymi w harmonogramie lub zmianami wprowadzonymi przez inwestora.

Dom szkieletowy pod klucz? Zadzwoń i poznaj szczegóły!
  • Dlaczego nie podajecie ceny domu za m2?

Podawanie ceny za m² nie odzwierciedlałoby rzeczywistych kosztów budowy, ponieważ każdy projekt jest inny. Nawet domy o podobnym metrażu mogą różnić się znacząco pod względem konstrukcji i ostatecznej ceny, w zależności od wybranej technologii, rodzaju dachu czy stanu wykończenia.

  • Jakie informacje są potrzebne do wstępnej wyceny budowy domu?

Do wstępnej wyceny potrzebujemy informacji o lokalizacji budowy, wstępnego projektu z wymiarami, preferowanego stanu wykończenia (deweloperski lub surowy zamknięty), rodzaju poszycia dachu oraz technologii budowy (Skandynawska lub STEICO).

  • Czy cena podana w umowie może się zmienić w trakcie budowy?

Cena zawarta w umowie jest gwarantowana i nie zmienia się w trakcie budowy, chyba że inwestor wprowadzi dodatkowe prace lub zmiany, które nie były uwzględnione w pierwotnym harmonogramie.

Pozostałe aktualności

dom drewniany

15

sty

2025

Dlaczego warto postawić na kocioł gazowy w domu drewnianym?

Jeśli marzysz o domu drewnianym, który pięknie wygląda i zapewnia komfortowe warunki przez cały rok, warto zwrócić uwagę na

Czytaj więcej
domy szkieletowe

10

sty

2025

Dom szkieletowy do 100 m² – komfort i oszczędność w kompaktowej formie!

Dom szkieletowy do 100 m² – komfort i oszczędność w kompaktowej formie!

Czytaj więcej