Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Ogrzewanie podłogowe w domach drewnianych

Ogrzewanie podłogowe w domach drewnianych

15

gru

2023

Ogrzewanie podłogowe w domach drewnianych

Szkieletowe domy drewniane projektowane przez Skand House w technice skandynawskiej lub technologii Steico to konstrukcje, w których łatwo wprowadzać rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. Jednocześnie domy szkieletowe charakteryzują się optymalnym mikroklimatem wewnątrz, co gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. By jeszcze go podnieść warto zainwestować w ogrzewania podłogowe. O tym, jakie są jego zalety – poniżej.

Ogrzewanie podłogowe – dla kogo?
Wyróżnić można odmienne typy ogrzewania podłogowego – tradycyjne (oparte o szyny lub rury montażowe), wodne (o jednych z niższych kosztów eksploatacji) czy elektryczne (w tym wykorzystujące maty grzewcze). Zdecydowanie częściej wybieranym wariantem pozostaje drugi z nich.
Ogrzewanie podłogowe to doskonały sposób na zapewnienie wnętrzu optymalnej temperatury przy jednoczesnym zachowaniu wilgotności na właściwym poziomie. To szczególnie istotne dla osób, które mają problemy z oddychaniem – czy to na tle alergicznym, czy też w związku z astmą. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniach, temperaturę łatwo regulować. Ogrzewanie podłogowe wyróżnia również wysoka wydajność energetyczna, co pozwala obniżyć wydatki na energię w skali roku. Dodatkowo ogrzewane mogą być pojedyncze pomieszczenia, bez konieczności uruchamiania całej instalacji.

Nowoczesny dom z udogodnieniami
Niewątpliwym atutem ogrzewania podłogowego jest strona estetyczna – niewidoczne i nie ingerujące w stylistykę wnętrza, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie pozwala na oszczędność przestrzeni. W szkieletowych domach drewnianych, które mogą prezentować szeroką gamę rozmiarów, efektywne wykorzystanie powierzchni jest natomiast bardzo istotne.
Warto podkreślić, że w drewnianych domach szkieletowych izolacyjność termiczna oraz akustyczna są na bardzo dobrym poziomie. Modułowe konstrukcje oraz wykorzystanie jedynie najlepszych jakościowo prefabrykatów sprawia, że domu świetnie „trzymają” ciepło. Pomocna jest w tym również technika suchego jastrychu, z której korzystamy w Skand House. Suchy jastrych stanowi alternatywę dla wylewki anhydrytowej czy cementowej – płyty jastrychowe to doskonały podkład bezspoinowy dla parkietu gwarantujący dodatkową izolację termiczną.

Przyjazna dla środowiska forma
Choć jednostka prądu to większy wydatek niż jednostka gazu ziemnego – to jednak ogrzewanie elektryczne jest bardziej opłacalne, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i ekologicznym. Decydując się na ogrzewanie podłogowe ograniczamy emisję szkodliwych komponentów do atmosfery. Ciekawym rozwiązaniem może być również montaż folii grzewczej na prąd.

W Skand House możemy zaproponować montaż ogrzewania m.in. w systemie Red Snake. Każdorazowo wybór rodzaju ogrzewania podłogowego powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami inwestora, ale też rozmiarem budynku, ilością użytkowników. Specjaliści ze Skand House na spotkaniu mogą zaoferować nie tylko profesjonalne doradztwo, ale także wycenę.

 

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej