Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Co należy uwzględnić przy kalkulacji kosztów budowy domu?

Koszt budowy domu

24

mar

2021

Co należy uwzględnić przy kalkulacji kosztów budowy domu?

Najczęściej wyceny budowy domu obejmują pewien ogólnie przyjęty standard: wycena do stanu surowego otwartego, do stanu surowego zamkniętego, lub najczęściej do stanu deweloperskiego. Jednak ustalając swój budżet na inwestycję jaka jest budowa domu, należy mieć na uwadze, że na tym koszty się nie kończą. Aby móc zamieszkać w domu konieczne jest wykończenie go "pod klucz"- a w tym przypadku wycena będzie zależna od wielu zmiennych, jak choćby indywidualne gusta, wybrany standard, itp.

Po postawieniu domu do stanu deweloperskiego, należy uwzględnić koszty malowania/tapetowania, płytek, armatury, mebli i dekoracji. Poza tym warto w budżecie uwzględnić również aranżację ogrodu, a dla bardziej wymagających koszt architekta krajobrazu, który zagospodaruje całą przestrzeń zieleni i małej architektury.

Dodatkowo koszt ogrodzenia terenu, wykonanie kostki brukowej/podjazdu.

Także przed samym rozpoczęciem wznoszenia konstrukcji pojawia się szereg mniejszych kosztów, jednak sumarycznie składają się one na znaczny koszt,  który koniecznie trzeba ponieść i zabezpieczyć na ten cel fundusze. Są to np. koszt projektu i jego adaptacji, koszty poniesione w urzędach, geodeta, kierownik budowy, koszty notarialne, projekty elektryki, sieci wod. kan., uzbrojenie działki. Udział powyższych elementów w całym koszcie domu nie jest duży, jednak zgodnie z zasadą „ziarnko do ziarnka…” ostatecznie może nas zaskoczyć, że budowa kosztuje nas np. 20 tysięcy więcej niż zakładaliśmy.

Wiele osób przeraża mnogość biurokracji przed rozpoczęciem budowy i z tego powodu profesjonalne firmy budowlane pomagają inwestorom w przejściu przez wszystkie formalności. Dokładnie z takiego założenia wychodzi firma Skand House. Proces budowy domu to dla nas coś więcej niż tylko aspekt techniczny. Pomagamy każdemu inwestorowi, od zakupu projektu, do zaprojektowania ogrodu włącznie. Otaczamy się wieloma specjalistami z każdej dziedziny, aby móc zaoferować kompleksową ofertę budowy domu. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością opowiemy, czego należy się spodziewać planując budowę wymarzonego domu  i jak my możemy pomóc, aby był to czas bez zbędnego stresu.

Dzięki indywidualnemu podejściu zadbamy zarówno o komfort i spokój inwestorów jak i zabezpieczymy cały proces budowy wymarzonego domu drewnianego z logistycznej strony.

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej