Materiały tylko przyjazne środowisku

Firma Skand House zajmuje się wznoszeniem wysokiej jakości domów szkieletowych w technologiach Steico oraz Skandynawskiej. Nasze domy niewątpliwie charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością, jak również walorami estetycznymi. Co jednak bardzo istotne z punktu widzenia zintensyfikowanych, niekorzystnych zmian klimatycznych, jakich od kilku lat jesteśmy świadkami, domy proponowane przez firmę Skand House są również tworzone z materiałów przyjaznych środowisku. Można zatem postawić tezę, iż stanowią one pomoc pomiędzy dbałością o ekosystem a nowoczesnym budownictwem. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury.

 

Z czego powstają domy Skand House?

Podstawą każdego projektu architektonicznego - oprócz skrystalizowanej wizji - są wysokiej jakości materiały. W naszej firmie za priorytet obraliśmy sobie, by zawsze wykorzystywać w pełni ekologiczne, pochodzące od znanych nam i renomowanych producentów materiały oraz prefabrykaty. I tak, do surowców, które wykorzystujemy zaliczają się:

Drewno

Konstrukcje szkieletowe domów opierają się na drewnianych elementach. W Skand House korzystamy z naturalnego drewna, które przed obróbką jest impregnowane. Drewno pochodzi ze zrównoważonych upraw i wyróżnia się optymalną higroskopijnością. Drewno jako podstawowy budulec charakteryzuje się nie tylko wysoką trwałością. Surowiec ten pozwala również osiągnąć optymalny mikroklimat wewnątrz budynku - a to dzięki zawartości naturalnych żywic oraz olejków eterycznych. Warto pamiętać, że są one wydzielane jeszcze przez długi czas - zwiększając komfort z użytkowania domu. Informacją, którą warto przyswoić pozostaje także fakt, że budując dom z drewna można znacząco ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Surowce drewniane Steico

System Steico wymaga zastosowania dedykowanych modułów. Są one wykonywane z najlepszej jakości surowców o wyjątkowej trwałości. Jedną z podstawowych form stosowanych przy budowie domów w technologii Steico jest drewno klejone warstwowo z fornirów (LVL). Wyróżnia się ono mnogością zastosowań - może być podstawą zarówno do belek stropowych czy krokwi dachowych, jak i słupków ściennych. Dodatkowo drewnopochodny surowiec posiada bardzo wysoką trwałość i jest dostępny w kilku wariantach - pod względem rozmiarów czy grubości. W Steico wykorzystywane są jedynie takie komponenty, które wyróżniają się najwyższą jakością, potwierdzoną licznymi certyfikatami (w tym certyfikatem Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego).

Materiały termoizolacyjne w technologii Steico - dachowe

Ponieważ żaden dom - niezależnie od tego w jakiej technice jest wznoszony - nie może być kompletny bez optymalnej izolacji - marka Steico posiada w ofercie dedykowane systemy izolacyjne. Sprężyste maty termoizolacyjne do stosowania przy termoizolacji dachu są wykonane z naturalnych włókien drzewnych. Dzięki temu, że są produkowane z drewna iglastego (świeżego) pomagają w tworzeniu korzystnego mikroklimatu wewnątrz budynku. Dodatkowo też przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego - chronią ponad to przed utratą ciepła oraz przegrzaniem konstrukcji (w upalnych okresach).

Materiały termoizolacyjne w technologii Steico - elewacyjne

Poza izolacją dachową konieczne jest także zabezpieczanie ścian - przed przenikaniem chłodu, jak również przed wilgocią. W technologii Steico do tego celu służą specjalne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych. Są one dedykowane pod systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych. Podobnie jak inne prefabrykaty Steico płyty wyróżniają się wysoką wytrzymałością, prostotą w obróbce, jak również gwarancją optymalnej termoizolacji (najniższy możliwy współczynnik przewodzenia ciepła). Płyty wykonywane są z włókien drzew iglastych o właściwej higroskopijności, nie wykorzystuje się przy ich produkcji żadnego rodzaju dodatków.

Okna i drzwi

Wykorzystywane w realizowanych przez nas projektach okna i drzwi wyróżniają się wysoką jakością. Istotny jest jednak nie tylko wybór okien i drzwi - które pochodzą od renomowanych producentów - ale także sposób ich montażu. Wykończenie naszych projektów to etap, na którym szczególnie zwracamy uwagę na to, by ukończony dom wyróżniała wysoka szczelność - izolacja cieplna oraz ochrona przed wilgocią to dziedziny, w których kompromisy nie wchodzą w grę. Energooszczędne modele okien, jak również ich wyjątkowy sposób montażu stosowane są przez nas zarówno w przypadku realizacji projektów w technologii Steico, jak i Skandynawskiej. W przypadku drzwi - również stosujemy montaż warstwowy. Warto podkreślić, że także materiały izolacyjne, a więc folie PVC i pianki poliuretanowe stanowią materiał, który nie wykazuje negatywnego działania na środowisko naturalne. Z firmą Skand House można zatem stworzyć dom w sposób w pełni przyjazny dla otaczającego nas świata.

Podsumowując

Wznosząc nasze budowle dbamy o to, by każdy z etapów projektu był realizowany w sposób przemyślany, z dbałością o środowisko, a tym samym - z wykorzystaniem najlepszych jakościowo surowców o pewnym pochodzeniu. To właśnie w zastosowaniu wysokiej jakości materiałów tkwi tajemnica doskonałych rezultatów, które osiągamy w optymalnym okresie czasu. Charakter domu opiera się bowiem nie tylko na wykorzystanej technologii - równie istotne są zastosowane materiały oraz to, jak komponują się one z zewnętrznym środowiskiem.