Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Zastosowanie betonu dekoracyjnego/architektonicznego w wykończeniu wnętrz domów drewnianych

beton architektoniczny

16

Maj

2023

Zastosowanie betonu dekoracyjnego/architektonicznego w wykończeniu wnętrz domów drewnianych

Szkieletowe domy drewniane dają szerokie możliwości aranżacyjne – zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu. Ich doskonałym uzupełnieniem pozostaje instalacja fotowoltaiczna czy ogrzewanie podłogowe na podczerwień. Jednakże projekt domu szkieletowego obok wysokiej funkcjonalności wyróżnia się również estetyką. Drewno pozostaje materiałem, który nie wychodzi z mody niezależnie od trendów wnętrzarskich. Bardzo interesującym połączeniem – zarówno w warstwie użytkowej, jak i stylistycznej pozostaje kombinacja drewna oraz betonu architektonicznego.

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny zwany dekoracyjnym to wysokiej jakości mieszanka cementu, kruszywa i wody z domieszkami chemicznymi. Wykonany prawidłowo beton architektoniczny wyróżnia się określoną strukturą, która sprawia, że:
    • jest paroprzepuszczalny – nie gromadzi wilgoci i ma niską nasiąkliwość;
    • ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne;
    • jest ognioodporny;
    • łatwo nałożyć go na ścianę samodzielnie;
    • dobrze zachowuje się z biegiem lat, jest prosty do utrzymania w czystości;

Beton architektoniczny może być wykorzystywany w formie płyt betonowych do dekoracji ścian, ale też do produkcji mebli, blatów kuchennych, płyt elewacyjnych. To surowiec, który daje szerokie możliwości dekoracyjne, z uwagi na to, że można go barwić na dowolny kolor, jest plastyczny oraz może mieć różną fakturę – od porowatej aż po gładką.

Drewniany dom na miarę XXI wieku

Style, w których szczególnie sprawdza się beton dekoracyjny obejmują głównie wariacje na temat wnętrz nowoczesnych, industrialnych, minimalistycznych. Jednakże chłód i solidność betonu doskonale sprawdza się w połączeniu z ciepłem i rustykalnością drewna. Beton to idealne tło dla intensywnych kolorów. Płyty betonowe na ścianę poza walorem zdobniczym mają też funkcję praktyczną – zwiększają izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Z kolei po dodatkowej impregnacji beton architektoniczny może być uzupełnieniem wnętrza kuchennego czy łazienkowego.

Drewniane domy projektowane i wznoszone przez specjalistów ze Skandhouse – w ramach techniki skandynawskiej lub technologii modułowej Steico to idealne tło dla eklektycznych rozwiązań dekoracyjnych. Płyty i meble, a także elementy wykończeniowe z betonu architektonicznego pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, by zapanował w niej modny podział na strefy. Z betonu architektonicznego można zamówić również panele ścienne 3D – proste w montażu, dodające charakteru, dostępne w wielu kształtach, kolorach i wzorach. Meble wykorzystujące elementy konstrukcyjne z betonu także mogą prezentować się doskonale w drewnianym wnętrzu – np. niewielkie stoliki czy podstawki pod lampę. Akcenty betonowe nie muszą być liczne, by zaznaczyć się w przestrzeni.

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej