Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Zastosowanie betonu dekoracyjnego/architektonicznego w wykończeniu wnętrz domów drewnianych

beton architektoniczny

16

Maj

2023

Zastosowanie betonu dekoracyjnego/architektonicznego w wykończeniu wnętrz domów drewnianych

Szkieletowe domy drewniane dają szerokie możliwości aranżacyjne – zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu. Ich doskonałym uzupełnieniem pozostaje instalacja fotowoltaiczna czy ogrzewanie podłogowe na podczerwień. Jednakże projekt domu szkieletowego obok wysokiej funkcjonalności wyróżnia się również estetyką. Drewno pozostaje materiałem, który nie wychodzi z mody niezależnie od trendów wnętrzarskich. Bardzo interesującym połączeniem – zarówno w warstwie użytkowej, jak i stylistycznej pozostaje kombinacja drewna oraz betonu architektonicznego.

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny zwany dekoracyjnym to wysokiej jakości mieszanka cementu, kruszywa i wody z domieszkami chemicznymi. Wykonany prawidłowo beton architektoniczny wyróżnia się określoną strukturą, która sprawia, że:
    • jest paroprzepuszczalny – nie gromadzi wilgoci i ma niską nasiąkliwość;
    • ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne;
    • jest ognioodporny;
    • łatwo nałożyć go na ścianę samodzielnie;
    • dobrze zachowuje się z biegiem lat, jest prosty do utrzymania w czystości;

Beton architektoniczny może być wykorzystywany w formie płyt betonowych do dekoracji ścian, ale też do produkcji mebli, blatów kuchennych, płyt elewacyjnych. To surowiec, który daje szerokie możliwości dekoracyjne, z uwagi na to, że można go barwić na dowolny kolor, jest plastyczny oraz może mieć różną fakturę – od porowatej aż po gładką.

Drewniany dom na miarę XXI wieku

Style, w których szczególnie sprawdza się beton dekoracyjny obejmują głównie wariacje na temat wnętrz nowoczesnych, industrialnych, minimalistycznych. Jednakże chłód i solidność betonu doskonale sprawdza się w połączeniu z ciepłem i rustykalnością drewna. Beton to idealne tło dla intensywnych kolorów. Płyty betonowe na ścianę poza walorem zdobniczym mają też funkcję praktyczną – zwiększają izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Z kolei po dodatkowej impregnacji beton architektoniczny może być uzupełnieniem wnętrza kuchennego czy łazienkowego.

Drewniane domy projektowane i wznoszone przez specjalistów ze Skandhouse – w ramach techniki skandynawskiej lub technologii modułowej Steico to idealne tło dla eklektycznych rozwiązań dekoracyjnych. Płyty i meble, a także elementy wykończeniowe z betonu architektonicznego pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, by zapanował w niej modny podział na strefy. Z betonu architektonicznego można zamówić również panele ścienne 3D – proste w montażu, dodające charakteru, dostępne w wielu kształtach, kolorach i wzorach. Meble wykorzystujące elementy konstrukcyjne z betonu także mogą prezentować się doskonale w drewnianym wnętrzu – np. niewielkie stoliki czy podstawki pod lampę. Akcenty betonowe nie muszą być liczne, by zaznaczyć się w przestrzeni.

Pozostałe aktualności

domy z drewna

13

lis

2023

Domy z drewna zyskują na wartości

Domy szkieletowe to konstrukcje otwierające szereg możliwości nie tylko w zakresie tworzenia przestrzeni mieszkalnej, ale też w formie inwestycji.

Czytaj więcej
Korzyści ekologiczne domów drewnianych

10

paź

2023

Korzyści ekologiczne domów drewnianych

Drewniane domy szkieletowe to konstrukcje, które zyskują na popularności z rozmaitych powodów.

Czytaj więcej