Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Ubezpieczenie za czas budowy

Ubezpieczenie za czas budowy

15

mar

2023

Ubezpieczenie za czas budowy

Budowa domu zawsze wiąże się z wzięciem na siebie ogromnej odpowiedzialności. Mimo, iż drewniane domy szkieletowe wznoszone przez firmę Skand House powstają w ciągu kilku miesięcy – to jednak realizacja inwestycji zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Rozwiązaniem może być zakup odpowiedniej polisy. Dlaczego warto? Odpowiadamy poniżej.

Czym jest ubezpieczenie na czas budowy?
Zakup polisy, która będzie chronić inwestycję przez skutkami niespodziewanych zdarzeń wydaje się działaniem jak najbardziej racjonalnym. Mimo to zakup ubezpieczenia na czas budowy domu nie jest obowiązkowy – szczególnie, jeżeli odbywa się ona ze środków własnych inwestora.

Warto zapewnić powstającemu majątkowi optymalną ochronę, tym bardziej, że koszty takiego ubezpieczenia nie są wygórowane – szczególnie w zestawieniu ze skutkami zdarzeń takich jak pożar, huragan czy powódź.

Ubezpieczenie domu w budowie od dewastacji czy zalania chroni przede wszystkim przed nieprzewidywalnymi zdarzeniami losowymi, takimi, jak wymienione kataklizmy. Niestety,  mogą się one przydarzyć nawet wówczas, gdy sama budowa nie jest bardzo rozciągnięta w czasie – tak jak w Skand House, gdzie inwestycje zamykamy do upływu 6 miesięcy.

Kiedy wykupić polisę

Warto zaznaczyć, że w zależności od etapu budowy domu można wykupić różne rodzaje polisy. Na etapie pierwszym oraz drugim – które poprzedzają uzyskanie stanu surowego otwartego inwestor może wykupić jedynie podstawowy rodzaj ochrony – a więc zabezpieczyć stałe elementy nieruchomości – ściany i konstrukcję nośną. Gdy osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty można dodatkowo zabezpieczyć dom przed kradzieżą z włamaniem i innymi generującymi straty sytuacjami.

Warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia przed rozpoczęciem prac. Należy pamiętać, że surowce, które wykorzystują fachowcy ze Skand House należą do najlepszych jakościowo materiałów i prefabrykatów, niezależnie od tego, czy dom wznoszony jest w technologii Steico czy technice skandynawskiej. Ubezpieczenie domu umożliwia otrzymanie stosownego odszkodowania.

Podsumowując
Ubezpieczenie budowy domu podczas tworzenia realizacji jest praktycznym sposobem na zagwarantowanie ochrony majątku dla indywidualnych inwestorów. Pozwala zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń zanim dom będzie się nadawał do zamieszkania. Co istotne, takie ubezpieczenie może dotyczyć również budynków, które są w trakcie rozbudowy lub nadbudowy.

Ochronę można rozszerzyć o różnego rodzaju typy ryzyka, na które dom w budowie jest narażony. Warto zwrócić uwagę na takie zagrożenia, które są charakterystyczne dla drewnianych domów szkieletowych. Ubezpieczenie może pokryć także straty wynikające z włamania – wówczas dotyczy nie tylko konstrukcji nośnej, dachu, okien i drzwi, ale też znajdujących się na terenie budowy materiałów. Zazwyczaj polisa na dom w budowie obejmuje okres 12 miesięcy – to o wiele więcej, niż potrzeba, by stworzyć projekt Skand House.

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej