Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Okna w domach drewnianych

28

wrz

2022

Okna w domach drewnianych

Energooszczędność domu sprowadza się nie tylko do jego wyjątkowej konstrukcji, ale przede wszystkim do sposobu wykończenia. Diametralne znaczenie ma wybór okien oraz sposobu ich montażu. Jaki rodzaj instalacji oraz jakie okna stanowią najbardziej optymalne rozwiązanie w przypadku domów drewnianych szkieletowych budowanych w technologii Steico lub skandynawskiej - prezentujemy poniżej.

Odpowiednie okna - dlaczego to takie ważne?

Współcześnie istotnym czynnikiem, który brany jest pod uwagę przy budowie domu pozostaje to, jakie będą koszty jego późniejszej eksploatacji. Rosnące ceny energii, a także pro-ekologiczne tendencje sprawiają, że popularnością cieszą się konstrukcje pozwalające na oszczędność oraz wykorzystanie OZE. Warto pamiętać, że przez okna może uciekać od 25 do 40 procent ciepła z pomieszczeń. Modele okien od najlepszych producentów, z których korzystamy w Skand House zaliczają się do kategorii tych o najlepszych parametrach, a więc o niezwykle niskich współczynnikach przenikania ciepła. Wykorzystywane okna PCV posiadają szereg zalet - przede wszystkim wyróżnia je innowacyjna konstrukcja.

Okna oraz drzwi tarasowe charakteryzują się trzyszybowym pakietem, który automatycznie zwiększa izolacyjność, zarówno cieplną, jak i akustyczną. Siedmiokomorowe profile, na których montowane są szyby pozwalają na łatwą pielęgnację i zwiększają komfort użytkowania. Atuty funkcjonalne to jednak nie wszystko, ponieważ nowoczesne modele stolarki okiennej oraz drzwi tarasowych występują także w szerokiej gamie kolorów - aby estetyczne preferencje inwestorów także zostały w pełni zaspokojone. Okna dedykowane do domów pasywnych wyróżniają się wyjątkową trwałością - podobnie jak domy szkieletowe tworzone przez Skand House.

okna w domach drewnianych

 

Montaż - drugi z kluczowych czynników

Wyróżnia się dwa typy montażu okien w domach drewnianych. Tradycyjny, na zwykłą piankę montażową oraz "ciepły". Zdecydowanie korzystniejszym wariantem pozostaje drugi. Ciepły montaż zwany jest inaczej warstwowym, używa się bowiem w nich trzech warstw izolacyjnych. Oprócz pianki poliuretanowej wewnątrz stosowane są dwa rodzaje taśm, paroprzepuszczalnej oraz paroizolacyjnej. Okno powinno być tak osadzone w murze, by nie powstawały tzw. mostki termiczne - i ciepły montaż właśnie to gwarantuje, szczególnie w najbardziej strategicznych punktach, jak styki ze ścianą budynku.

okna w domach drewnianych

 

Istotne dodatki

Obok doskonałej jakości okien oraz gwarantującego szczelność montażu bardzo ważne są także elementy wykończeniowe. W przypadku parapetów, to są one montowane wraz z oknem. Korzystamy z wysokiej jakości specjalnych blatów ze styroduru. Surowiec ten przypomina styropian, jednak ma odmienny sposób produkcji - powstaje na bazie spieniania oraz ekstrudowania polistyrenu. Ma większą wytrzymałość mechaniczną oraz wyższą izolacyjność termiczną, dlatego też parapety takie są odpowiednim uzupełnieniem dla okien instalowanych w technologii montażu warstwowego.

Podsumowując, zarówno okna, jak i sposób ich montażu mają ogromne znaczenie dla poziomu energooszczędności całego domu. W Skand House dbamy o to, by każdy element procesu powstawania domu spełniał zarówno wysokie standardy energetyczne, jak i odpowiadał na oczekiwania inwestorów. Przyszłością przemysłu budowlanego są domy pasywne - doskonałym sposobem na wprowadzanie tego rodzaju rozwiązań jest tworzenie domów drewnianych, które łatwo adaptować do zmian, a których eksploatacja generuje dużo niższe koszty, tak ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej