Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Ogrzewanie podczerwienią

ogrzewanie podłogowe w domu drewnianym

18

mar

2022

Ogrzewanie podczerwienią

Budowa domu drewnianego w typie skandynawskim lub w technologii Steico to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, estetyczne, ale i posiadające liczne walory ekologiczne. Warto uzupełnić taki obiekt o inne przyjazne dla środowiska, ale i dla domowego budżetu rozwiązania. Jednym z nich jest z pewnością ogrzewanie podczerwienią w systemie Red Snake. Co je wyróżnia i dlaczego zdobywa coraz więcej zwolenników? Zapraszamy do lektury.

Czym jest ogrzewanie w systemie Red Snake?

Źródło ciepła w przypadku folii grzewczych stanowi prąd. Mimo, iż jednostka energii elektrycznej jest droższa, niż w przypadku gazu ziemnego - to jednak w systemie Red Snake jest dużo efektywniej wykorzystywana. Folia grzewcza emituje podczerwień, która ogrzewa obiekty w pomieszczeniu - a dopiero od nich ciepłem "zaraża się" powietrze. Energia wydatkowana do tego celu jest kilkukrotnie niższa mimo, że osiągany jest wysoki komfort cieplny. Folia grzewcza to produkt wyjątkowy także z uwagi na swoją trwałość. Może ona wynosić nawet do 50 lat. Wszystko dzięki unikalnej konstrukcji, w której paski grafitu lub karbonu są zalaminowane między foliami z poliestru.

Cechy charakterystyczne

Ogrzewanie płaszczyznowe przy pomocy podczerwieni wyróżnia się wygodą montażu. Może być ona kładziona pod wylewkę betonową, ale też pod panele podłogowe czy laminaty. W drugim z przypadków folię grzewczą Red Snake układa się na podkład z ekranowej pianki, a całość przykrywa folia, podkład do ogrzewania podłogowego i panele. Taki sposób montażu jest prostszy na etapie wznoszenia budynku. Jeśli nasz dom jest już gotowy również można zdecydować się na instalację wyjątkowego systemu ogrzewania na podczerwień. Wówczas folia grzewcza jest umieszczana w suficie, z wykorzystaniem wełny mineralnej, folii paroizolacyjnej. Całość przykrywają np. kartonowo - gipsowe płyty. Niezależnie od wybranego sposobu montaż jest szybki i zamyka się w około 2 - 3 dniach.

Decydując się na zakup folii grzewczej warto zapoznać się z jej szczegółowymi właściwościami i dopasować je do indywidualnych potrzeb. I tak, można zdecydować o:
    • poziomie mocy folii grzewczej - która powinna być oparta o szacunkową wartość zapotrzebowania na moc cieplną każdego pomieszczenia;
    • rodzaju termoregulatora - musi być on dopasowany pod kątem mocy do całego systemu, aby uniknąć awarii;
    • powierzchni, którą ma pokrywać folia - ważne, by była ona duża, ponieważ w przeciwnym razie pomieszczenie będzie się nagrzewało bardzo długo, a co za tym idzie efektywność całego systemu spadnie;

Folia grzewcza w domu drewnianym

Poruszając temat ogrzewania przy pomocy podczerwieni warto wspomnieć o tym, że to rozwiązanie korzystne dla zdrowia. Mikroklimat tworzony we wnętrzu domu charakteryzuje się optymalną wilgotnością powietrza. Dodatkowym atutem systemu grzewczego Red Snake jest jego bezawaryjność - nie ma tutaj części ruchomych, które muszą być wymieniane, a cała konstrukcja jest prosta i trwała. Folia Red Snake wyróżnia się strukturą i ilością zabezpieczających rdzeń z pasty karbonowej warstw. Rozwiązanie bezpieczne, ekonomicznie opłacalne, ekologiczne - idealnie sprawdzi się w przypadku domów drewnianych budowanych w technice skandynawskiej lub w technologii Steico. Warto podkreślić, że takie budynki mają wysoki potencjał energetyczny. Ogrzewanie podczerwienią pozwala go dodatkowo zmaksymalizować.

Pozostałe aktualności

domy całoroczne modułowe

12

wrz

2024

Dom modułowy dla dużej rodziny - co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem projektu?

Marzysz o przestronnym domu dla swojej rosnącej rodziny?

Czytaj więcej
domy całoroczne modułowe

03

wrz

2024

Dlaczego warto wybrać dom całoroczny z drewna?

Wyobraź sobie, że budzisz się w przytulnym, ciepłym wnętrzu, otoc

Czytaj więcej