Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

EKOKREDYTY NA DOM DREWNIANY SZKIELETOWY SKAND HOUSE

Skand House, dom drewniany, eko kredyt

16

lis

2021

EKOKREDYTY NA DOM DREWNIANY SZKIELETOWY SKAND HOUSE

Budowa domu energooszczędnego może się wiązać z większymi wydatkami, niż w przypadku "tradycyjnych", murowanych konstrukcji. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą inwestycja w dom niskoenergetyczny i przyjazny dla środowiska, warto zdecydować się na taki krok. Zwłaszcza, że w niektórych bankach możliwe jest uzyskanie eko kredytu na dom. Kiedy przysługuje takie udogodnienie oraz od czego zależy informujemy w poniższym artykule.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Uzyskanie eko kredytu jest możliwe, jeżeli wznoszona konstrukcja będzie spełniała odpowiednie warunki, czyli będzie wyposażona w takie komponenty, które zagwarantują jej możliwość efektywnego zarządzania energią. Ekologiczny dom to zatem taki, który uzupełniono o panele fotowoltaiczne, pompy ciepła bądź inne instalacje zwiększające odzysk ciepła i zmniejszające zużycie energii takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe, wentylacja z rekuperacją. Warto przy tym zauważyć, że od 2021 roku wedle prawa UE wszystkie nowo budowane domy, jak również te modernizowane muszą się wykazywać spełnieniem określonych norm w zakresie ekologicznego charakteru. Każdorazowo parametrem kluczowym pozostaje zużycie energii nieodnawialnej, które nie może przekraczać coraz bardziej obniżanych wartości.
Kredyt na EKO dom może być udzielony, jeżeli dana osoba posiada stały i regularny dochód, pewną kwotę wkładu własnego, a także korzystną historię kredytową. Do wniosku musi być jednak dołączony dodatkowo projekt domu oraz dane dotyczące prognozowanego zużycia energii.
Drewniane domy szkieletowe są przyjazne dla środowiska a w przypadku tych budowanych przez firmę Skand House można je dodatkowo uzupełnić o energooszczędne elementy, i to na każdym etapie realizacji. W domach drewnianych zbudowanych w technologii Steico bądź skandynawskiej rozwiązania energooszczędne bardzo łatwo jest wkomponować w projekt. Prostota takich konstrukcji, a także wykorzystanie ekologicznych, pozyskiwanych ze zrównoważonych upraw materiałów drewnianych sprawiają, że zarówno wprowadzenie systemu odzyskującego ciepło, jak również montaż fotowoltaiki mogą przebiegać niemal intuicyjnie.

Dom drewniany dom ekologiczny?

Drewniane domy budowane przez Skand House charakteryzuje wysoka izolacyjność termiczna ściany mają warstwową konstrukcję, a do izolacji wykorzystywane są wysokiej jakości materiały. Nie inaczej jest w przypadku uszczelniania okien co ma kluczowe znaczenie dla energooszczędności domu. Już na etapie budowania domu warto przemyśleć, czy nie lepiej zainstalować wentylację z odzyskiem ciepła. Montaż rekuperacji pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu a jednocześnie zwiększy ekologiczny potencjał takiego domu. Należy bowiem podkreślić, że domy drewniane nie mają wysokiego zapotrzebowania na energię cieplną, co oznacza, że wystarczająca może być wentylacja z odzyskiem ciepła oraz np. kocioł kondensacyjny. Dla energooszczędności całej konstrukcji drewnianego domu szkieletowego dobrze jest też wyposażyć go w system paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne mogą służyć m.in. do podgrzewania wody użytkowej oraz do dostarczania energii elektrycznej a co za tym idzie
pozwalają jeszcze bardziej obniżyć wykorzystanie nieodnawialnych źródeł energii. Domy wznoszone w technologiach skandynawskiej oraz Steico budowane są w sposób przyjazny dla środowiska. To idealna baza do stworzenia domu energooszczędnego czy pasywnego. Zwłaszcza, gdy istnieje możliwość skorzystania z kredytu na sfinansowanie takiej inwestycji.

 

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej