Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Domy budowane przez Skand House ze standardem porównywalnym do domów pasywnych

12

gru

2022

Domy budowane przez Skand House ze standardem porównywalnym do domów pasywnych

Współcześnie w świadomym budownictwie celem jest nie tylko tworzenie domów, które będą zapewniać mieszkańcom komfortowe użytkowanie. Istotne jest też obniżenie zapotrzebowania energetycznego - zwłaszcza w dobie kryzysu. Domy energooszczędne oraz pasywne stale zyskują na popularności. W przypadku konstrukcji wznoszonych przez firmę Skand House standard energetyczny może być porównywalny do domów pasywnych. Co to oznacza? Zapraszamy do lektury.

Czym jest dom pasywny?

W domu energooszczędnym izolacyjność cieplna oraz akustyczna są na wysokim poziomie, jest on również wyposażony w instalacje umożliwiające korzystanie z OZE (odnawialnych źródeł energii). Dzięki temu zapotrzebowanie na energię nie przekracza 70 kWh/m2 rocznie. Dom pasywny to typ domu energooszczędnego, w którym zapotrzebowanie na energię jest kilkukrotnie niższe i wynosi mniej niż 15 kWh/m2 rocznie. Domy szkieletowe z powodzeniem mogą osiągnąć taki standard - zwłaszcza, jeśli przy ich konstrukcji wykorzystywane są technologia Steico lub skandynawska.

Dom pasywny wyróżnia się konstrukcją - stanowi jednorodną bryłę bez tzw. mostków termicznych, jest wyposażony w najnowocześniejsze modele okien oraz drzwi, w których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 0,8. Ogrzewanie domu pasywnego odbywa się przy pomocy połączenia pompy ciepła z wentylacją mechaniczną, ale też mogą być wykorzystywane inne metody OZE.

Domy Skand House - energooszczędność od podstaw

Szkieletowe domy firmy Skand House tworzone są na bazie drewna konstrukcyjnego o wyjątkowej wytrzymałości. Wykorzystanie LVL (warstwowo łączonego forniru) umożliwia zmniejszenie zużycia ilości drewna. Dzięki temu, że przy scalaniu konstrukcji nie są używane beton ani stal, a jedynie płyty OSB - szczelność całości jest o wiele lepsza. Współpracujemy z najlepszymi producentami dachówek, a nasi klienci mogą wybierać spośród kilku wariantów: modeli ceramicznych, cementowych czy blacho-dachówek.

Izolacja na medal

Jak wspomnieliśmy, konstrukcje proponowane przez Skand House tworzone są z najwyższej jakości drewna lub też drewnianych prefabrykatów. Każdorazowo wyróżnia je dobra higroskopijność oraz optymalna izolacja wewnętrzna oraz zewnętrzna - zarówno w zakresie termicznym, jak i akustycznym. Warto wspomnieć, że drewno nagrzewa się szybciej niż inne materiały budowlane. Doskonała izolacyjność jest wynikiem wyjątkowej warstwowej konstrukcji ścian, jak również wykorzystania takich materiałów, jak wełna szklana, folie paroizolacyjne i wiatroizolacyjne. Czynnikiem uzupełniającym jest też tzw. "ciepły montaż" okien i drzwi gwarantujący najlepsze rezultaty. Okna są oczywiście dodatkowo uszczelniane przy pomocy pianki polimerowej oraz specjalistycznych taśm z pianki PE (uszczelniającej i wygłuszającej) lub pianki FDA Flex (termicznie izolacyjnej oraz redukującej poziom drgań do minimum). Drewniany dom szkieletowy łatwo jest wyposażyć w optymalny poziom izolacyjności. W Skand House kładziemy nacisk na to, by każdy etap prac wyróżniał się dokładnością. Również w zakresie wyposażania domu w izolację wewnętrzną. W technologii Steico stosowane są w tym celu specjalne maty z włókien drzewnych, a także granulat STEICOzell do wypełniania pustych przestrzeni (np. w okolicach stropów dachowych).

Energooszczędność porównywalna ze standardem domów pasywnych jest na wyciągnięcie ręki. W domach szkieletowych typu skandynawskiego łatwo jest wprowadzić różnego rodzaju innowacje pozwalające na zagwarantowanie niezależności energetycznej. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła powietrzna lub gruntowa, ogrzewanie podłogowe na podczerwień oraz panele fotowoltaiczne pozwalające pozyskiwać energię elektryczną ze słońca przez cały rok - wszystko to stanowi idealne zwieńczenie konstrukcji drewnianej, która wyróżnia się zarówno trwałością, jak i właściwym mikroklimatem we wnętrzach.

 

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej