Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe

01

cze

2017

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to najchętniej wybierane konstrukcje w USA, Kanadzie i Skandynawii. Coraz częściej decydują się na nie również Polacy, początkowo sceptycznie nastawieni do budowania z drewna. W naszym kraju od lat solidny dom kojarzony był z domem murowanym i z tego powodu do dziś o domkach szkieletowych krąży wiele mitów, które swoje korzenie mają w nieznajomości danej technologii budowy.

Szybko, tanio, bezpiecznie

Budowa domu szkieletowego trwa nieporównywalnie krócej, niż murowanego. Dom murowany może być budowany tylko od późnej wiosny do wczesnej jesieni, i przeważnie powstaje przez około 2 lata. Dom szkieletowy może być budowany nawet zimą – średni czas budowy to 2-3 miesiące. Skrócenie czasu robót i o wiele mniejsza ilość materiałów budowlanych sprawiają, że „kanadyjczyki” są o wiele tańsze w budowie. Domy są bezpieczne. Jeśli wybrany przez nas producent domów szkieletowych  dobrze wykona swoją pracę, dom będzie równie trwały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak murowany. Konstrukcje zabezpiecza się przed działaniem szkodników, ognia, czy silnego wiatru. Można więc wybudować pełnowartościowy dom szybko i tanio.

A do tego zdrowo!

Domy szkieletowe budowane są z naturalnych materiałów. Są więc zdrowe dla swoich mieszkańców. Należy pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym, dodatkowo więc „kanadyjczyki” są ekologiczne. Dom szkieletowy można budować w standardach energooszczędnych, również pod tym względem nie różni się od domu murowanego. Co ważne: w domach szkieletowych ogrzewamy tylko powietrze znajdujące się w środku, a nie również i ściany. Łatwo w nim regulować temperaturę: domek szybko się ochładza, ale i nagrzewa. Dlatego można śmiało wyłączać ogrzewanie (i zaoszczędzić na rachunkach!), gdy się opuszcza dom i włączać je dopiero po powrocie.

Pozostałe aktualności

nowoczesne domy energooszczędne

15

lip

2024

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa energooszczędnego domu to nie tylko inwestycja w komfortow

Czytaj więcej
domy prefabrykowane skand house

08

lip

2024

Domy prefabrykowane - przyszłość budownictwa

Budowa domu jest jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdej

Czytaj więcej