Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Aktualności

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe

01

cze

2017

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to najchętniej wybierane konstrukcje w USA, Kanadzie i Skandynawii. Coraz częściej decydują się na nie również Polacy, początkowo sceptycznie nastawieni do budowania z drewna. W naszym kraju od lat solidny dom kojarzony był z domem murowanym i z tego powodu do dziś o domkach szkieletowych krąży wiele mitów, które swoje korzenie mają w nieznajomości danej technologii budowy.

Szybko, tanio, bezpiecznie

Budowa domu szkieletowego trwa nieporównywalnie krócej, niż murowanego. Dom murowany może być budowany tylko od późnej wiosny do wczesnej jesieni, i przeważnie powstaje przez około 2 lata. Dom szkieletowy może być budowany nawet zimą – średni czas budowy to 2-3 miesiące. Skrócenie czasu robót i o wiele mniejsza ilość materiałów budowlanych sprawiają, że „kanadyjczyki” są o wiele tańsze w budowie. Domy są bezpieczne. Jeśli wybrany przez nas producent domów szkieletowych  dobrze wykona swoją pracę, dom będzie równie trwały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak murowany. Konstrukcje zabezpiecza się przed działaniem szkodników, ognia, czy silnego wiatru. Można więc wybudować pełnowartościowy dom szybko i tanio.

A do tego zdrowo!

Domy szkieletowe budowane są z naturalnych materiałów. Są więc zdrowe dla swoich mieszkańców. Należy pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym, dodatkowo więc „kanadyjczyki” są ekologiczne. Dom szkieletowy można budować w standardach energooszczędnych, również pod tym względem nie różni się od domu murowanego. Co ważne: w domach szkieletowych ogrzewamy tylko powietrze znajdujące się w środku, a nie również i ściany. Łatwo w nim regulować temperaturę: domek szybko się ochładza, ale i nagrzewa. Dlatego można śmiało wyłączać ogrzewanie (i zaoszczędzić na rachunkach!), gdy się opuszcza dom i włączać je dopiero po powrocie.

Pozostałe aktualności

10

lip

2020

Jak uzyskać pozwolenie na budowę domu?

Obowiązkowym etapem przed rozpoczęciem budowy wymarzonego domu jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Czytaj więcej

28

Maj

2020

Budowa domu po 1 stycznia 2021. Zmiany.

W związku z proekologiczną polityką Unii Europejskiej od lat prawo budowlane ulega sukcesywnym zmianom, mającym na celu sprostanie coraz wyższym wymaganiom wspólnoty.

Czytaj więcej