Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Czy warto mieć piwnicę w domu drewnianym?

Skand House dom drewniany

17

Maj

2022

Czy warto mieć piwnicę w domu drewnianym?

Drewniane domy, które tworzy firma Skand House wyróżniają się wysoką jakością, trwałością oraz tym, że spełniają najwyższe standardy w zakresie energooszczędności oraz izolacyjności termicznej. Wysokiej klasy materiały wykorzystywane w toku wznoszenia domów szkieletowych drewnianych gwarantują nie tylko wytrzymałość, ale i estetyczność konstrukcji. Co jednak z dodatkowymi elementami? Poruszyliśmy już temat garażu. Jednak innym elementem, na który często zwracają uwagę inwestorzy pozostaje piwnica. Czy zatem możliwe jest posiadanie piwnicy w domu drewnianym szkieletowym oraz jakie mogą być ewentualne korzyści płynące z takiego rozwiązania?

Specyfika domów drewnianych

Domy szkieletowe drewniane budowane są przez Skand House w technologii skandynawskiej bądź też w systemie modułowym Steico. Zaletami takiej techniki budownictwa pozostaje nie tylko szybkość powstawania projektu (od zgody na budowę do stanu surowego mija raptem 6 miesięcy), ale też solidność wykonania i wykorzystanych materiałów. Warto też podkreślić, że drewno z którego powstają prefabrykaty pochodzi ze zrównoważonych źródeł. Wykorzystywanymi elementami są np. drewno konstrukcyjne KVH oraz C24, belki dwuteowe oraz wysokiej jakości surowce uszczelniające konstrukcję. Co jednak z fundamentami? Decyzję o posiadaniu piwnicy trzeba rozważyć pod względem opłacalności. Budowa piwnicy wiąże się z tym, że fundamenty muszą znaleźć się na większej głębokości. Dom musi być wznoszony poniżej głębokości, na jakiej przemarza grunt (czyli około 1 metra). Oczywiście wiele zależy od tego, jak kształtuje się rzeźba terenu na działce, czy istnieją różnice w wysokościach. Podpiwniczenie sprawdza się w każdym przypadku - także jeśli różnice wysokości są duże (wówczas możliwe jest wykorzystanie dodatkowej przestrzeni).


Dlaczego warto pomyśleć o piwnicy

Piwnica to nie tylko doskonały sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni do przechowywania sprzętów, przedmiotów czy stworzenie spiżarni. Współcześnie takie pomieszczenia coraz częściej są też przekształcane w kotłownię z instalacją grzewczą czy miejsce do umieszczenia pompy ciepła. Dodatkowo w piwnicy można urządzić dodatkowe pomieszczenie, które nie będzie bezpośrednio połączone z innymi pokojami w domu. Piwnica zdecydowanie sprawdza się w domach parterowych oraz tam, gdzie nie ma poddasza.

Podobnie jak w przypadku budowy tradycyjnego domu murowanego, również w przypadku domów drewnianych szkieletowych, budowa z piwnicą oznacza wyższe koszty. Inwestycja jest jednak opłacalna także z perspektywy czasu - domy z podpiwniczeniem mają wyższą wartość na wtórnym rynku nieruchomości.

Pozostałe aktualności

Rolety zewnętrzne w domu drewnianym

21

cze

2022

Rolety zewnętrzne w domu drewnianym

Domy drewniane typu szkieletowego to rozwiązanie, które staje się stopniowo stałym elementem krajobrazu podmiejskiego w wielu regionach Polski.

Czytaj więcej
Najlepsi 2022 Oferteo Skand House

08

cze

2022

NAJLEPSI 2022 OFERTEO

Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy nagrodę Najlepsi 2022 za znakomite opinie od naszych Klientów. 

Czytaj więcej