Budowa domu: murowany czy szkieletowy?

Aktualności

 Budowa domu: murowany czy szkieletowy?

19

cze

2017

Budowa domu: murowany czy szkieletowy?

Osoby planujące budowę domu muszą dokonać wyboru: tradycyjny dom murowany, czy nowoczesny „Kanadyjczyk”? Oba typy mają swoje wady i zalety, jednak również wiele je łączy. Zarówno domy murowane jaki szkieletowe mogą być energooszczędne, oba rodzaje nie mają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o bryłę budynku. Czym się kierować, decydując się na daną metodę budowy?

Dom na lata

Dom, który będzie można przekazać w spadku dzieciom i wnukom, to dom murowany. Cegła i pustak zniosą wszystko, są bardzo odporne na działanie czasu i czynników zewnętrznych. Dom murowany to też absolutna dowolność w urządzaniu wnętrz – wytrzymałe ściany cierpliwie zniosą wieszanie szafek i ciężkich obrazów. Mocne i grube ściany wewnętrzne oznaczają również świetne wyciszenie poszczególnych pomieszczeń. Trzeba się jednak liczyć z tym, że budowa tradycyjnego domu trwa co najmniej kilka miesięcy, a czasami parę lat. Jest również o wiele droższa. Murowany dom to również problem z jego przebudową lub rozbudową, wszelkie zmiany w instalacjach wymagają kucia ścian i długotrwałego bałaganu.

Nowocześnie i praktycznie

Dla osób, które chcą szybkiego i praktycznego przeprowadzenia budowy, lepszym pomysłem będą domy kanadyjskie. Ich budowa to sama przyjemność. Po wylaniu fundamentów, praktycznie kończą się prace mokre i budowa idzie do przodu w błyskawicznym tempie. Przyszły właściciel może też być spokojny o fundusze. Domki kanadyjskie są dużo tańsze, niż tradycyjne domy. Dzięki prostej konstrukcji, dom szkieletowy można  każdej chwili w dość łatwy i szybki sposób rozbudować dostosowując go do potrzeb rodziny. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą by wybór projektu domu był zobowiązaniem na całe życie.

Pozostałe aktualności

28

Maj

2020

Budowa domu po 1 stycznia 2021. Zmiany.

W związku z proekologiczną polityką Unii Europejskiej od lat prawo budowlane ulega sukcesywnym zmianom, mającym na celu sprostanie coraz wyższym wymaganiom wspólnoty.

Czytaj więcej

19

Maj

2020

Najlepsi 2020 Oferteo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza firma została wyróżniona tytułem Najlepsi 2020 za znakomite opinie od naszych klientów.

Czytaj więcej