Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Architekt wnętrz- czy warto korzystać z jego usług?

Projekt wykończenia wnętrza

28

kwi

2021

Architekt wnętrz- czy warto korzystać z jego usług?

Drewniane domy szkieletowe to szczególny rodzaj projektów. Wznoszone w technologii skandynawskiej lub Steico budowle powstają znacznie szybciej, niż tradycyjne murowane obiekty. Nie oznacza to jednak, że proces ich powstawania nie jest poprzedzony gruntownym planowaniem. Co więcej - wszystkie etapy realizacji projektu są przygotowywane z dbałością o każdy detal. Proces wykończenia przestrzeni w takim wyjątkowym, ekologicznym i wyróżniającym się optymalnym mikroklimatem domu nie może być traktowany z mniejszą atencją. O tym, dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz, aby uczestniczył w tym wielowymiarowym zadaniu piszemy poniżej.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Potoczne rozumienie tego zawodu wiele osób może wprowadzić w błąd. Architekt wnętrz to z całą pewnością nie ktoś, kto odpowiada jedynie za kosmetyczne zmiany czy dobór kolorów ścian. Specjalista ten, rozpoczynając współpracę z inwestorem podejmuje się naprawdę trudnego, angażującego na wielu poziomach zadania. Począwszy od oceny funkcjonalności danej przestrzeni, poprzez rozplanowanie pomieszczeń - aranżowanie przestrzeni mieszkalnej to kompleksowa usługa. Warto zdecydować się na zatrudnienie architekta już na początkowym etapie, czyli przed rozpoczęciem budowy - w sytuacji, gdy projekt istnieje jedynie w wersji papierowej.

Architekt wnętrz nie tylko jest w stanie zaprojektować nasz dom - oczywiście zgodnie z oczekiwaniami przyszłych użytkowników. W pakiecie usług znajdują się również takie działania, jak: znalezienie podwykonawców o wysokim poziomie wykwalifikowania,  zdobywanie odpowiednich elementów wykończeniowych i służących do dekoracji oraz sprawowanie nadzoru nad procesem powstawania/ osiągania finalnego efektu.

Dlaczego zatrudnienie architekta to opłacalny krok?

Wbrew pozorom - dzięki wydaniu dodatkowej kwoty na pracę architekta wnętrz - można zaoszczędzić. Przede wszystkim dzięki temu, że łatwiej jest zaplanować wydatki - określić ogólny budżet, jaki przeznaczony ma być na aranżację przestrzeni i wystrój. Rolą architekta jest tutaj pomoc w zoptymalizowaniu kosztów. Oczywiście kluczowy pozostaje wybór odpowiedniego specjalisty. Decydując się na budowę domu drewnianego szkieletowego warto zwrócić uwagę na biura projektowe oraz indywidualnych profesjonalistów, którzy właśnie w stylach skandynawskich bądź rustykalnych się specjalizują. Wszystko po to, by drewniany i ekologiczny charakter domu jak najlepiej podkreślić, wykorzystując przy tym jego potencjał. Podczas poszukiwań specjalisty od aranżacji przestrzeni podstawowym kryterium powinna być analiza jego dotychczasowych dokonań w zakresie realizacji projektów. Zawierając umowę warto też zwrócić uwagę, czy w ramach ceny za usługę otrzymamy jedną czy też kilka wizualizacji/koncepcji wystroju. Rysunki powinny zawierać nie tylko ogólny zarys projektu, ale też uwzględniać wymiary, specyfikę pomieszczeń. W ostatecznej wersji inwestor powinien otrzymać również spis (wraz z kosztorysem) materiałów, jakie mają być wykorzystane przy projekcie.

Specyfika domów szkieletowych

Wnętrza w domach drewnianych szkieletowych mogą być aranżowane w wielu stylach. Warto podczas spotkania z architektem dostarczyć mu jak najwięcej informacji na temat tego, czego oczekujemy - jaki styl życia prowadzimy, jaka estetyka jest nam najbliższa, jakie są nasze codzienne potrzeby w zakresie funkcjonalności pomieszczeń. Interesujący design powinien przyciągać oko, jednakże fundamentalnym zadaniem architekta wnętrz jest stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy domu będą się dobrze czuć. W drewnianych domach szkieletowych zadanie to
jest nieco ułatwione z uwagi na to, że gwarantują one we wnętrzu korzystny mikroklimat. Łatwiej również stosować w nich nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Warto pamiętać, że wznoszone w technologiach skandynawskich budowle dają możliwość dowolnego wykończenia także zewnętrznych ścian.

Warto podkreślić, że firma Skand House współpracuje z wieloma specjalistami, w ramach realizacji inwestycji możemy polecić również architekta wnętrz, który wykona projekt wykończenia domu zgodnie z wyobrażeniem każdego inwestora. 

Pozostałe aktualności

domy z drewna

13

lis

2023

Domy z drewna zyskują na wartości

Domy szkieletowe to konstrukcje otwierające szereg możliwości nie tylko w zakresie tworzenia przestrzeni mieszkalnej, ale też w formie inwestycji.

Czytaj więcej
Korzyści ekologiczne domów drewnianych

10

paź

2023

Korzyści ekologiczne domów drewnianych

Drewniane domy szkieletowe to konstrukcje, które zyskują na popularności z rozmaitych powodów.

Czytaj więcej