Skandhouse Domy szkieletowe - Aktualności

Architekt wnętrz- czy warto korzystać z jego usług?

Projekt wykończenia wnętrza

28

kwi

2021

Architekt wnętrz- czy warto korzystać z jego usług?

Drewniane domy szkieletowe to szczególny rodzaj projektów. Wznoszone w technologii skandynawskiej lub Steico budowle powstają znacznie szybciej, niż tradycyjne murowane obiekty. Nie oznacza to jednak, że proces ich powstawania nie jest poprzedzony gruntownym planowaniem. Co więcej - wszystkie etapy realizacji projektu są przygotowywane z dbałością o każdy detal. Proces wykończenia przestrzeni w takim wyjątkowym, ekologicznym i wyróżniającym się optymalnym mikroklimatem domu nie może być traktowany z mniejszą atencją. O tym, dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz, aby uczestniczył w tym wielowymiarowym zadaniu piszemy poniżej.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Potoczne rozumienie tego zawodu wiele osób może wprowadzić w błąd. Architekt wnętrz to z całą pewnością nie ktoś, kto odpowiada jedynie za kosmetyczne zmiany czy dobór kolorów ścian. Specjalista ten, rozpoczynając współpracę z inwestorem podejmuje się naprawdę trudnego, angażującego na wielu poziomach zadania. Począwszy od oceny funkcjonalności danej przestrzeni, poprzez rozplanowanie pomieszczeń - aranżowanie przestrzeni mieszkalnej to kompleksowa usługa. Warto zdecydować się na zatrudnienie architekta już na początkowym etapie, czyli przed rozpoczęciem budowy - w sytuacji, gdy projekt istnieje jedynie w wersji papierowej.

Architekt wnętrz nie tylko jest w stanie zaprojektować nasz dom - oczywiście zgodnie z oczekiwaniami przyszłych użytkowników. W pakiecie usług znajdują się również takie działania, jak: znalezienie podwykonawców o wysokim poziomie wykwalifikowania,  zdobywanie odpowiednich elementów wykończeniowych i służących do dekoracji oraz sprawowanie nadzoru nad procesem powstawania/ osiągania finalnego efektu.

Dlaczego zatrudnienie architekta to opłacalny krok?

Wbrew pozorom - dzięki wydaniu dodatkowej kwoty na pracę architekta wnętrz - można zaoszczędzić. Przede wszystkim dzięki temu, że łatwiej jest zaplanować wydatki - określić ogólny budżet, jaki przeznaczony ma być na aranżację przestrzeni i wystrój. Rolą architekta jest tutaj pomoc w zoptymalizowaniu kosztów. Oczywiście kluczowy pozostaje wybór odpowiedniego specjalisty. Decydując się na budowę domu drewnianego szkieletowego warto zwrócić uwagę na biura projektowe oraz indywidualnych profesjonalistów, którzy właśnie w stylach skandynawskich bądź rustykalnych się specjalizują. Wszystko po to, by drewniany i ekologiczny charakter domu jak najlepiej podkreślić, wykorzystując przy tym jego potencjał. Podczas poszukiwań specjalisty od aranżacji przestrzeni podstawowym kryterium powinna być analiza jego dotychczasowych dokonań w zakresie realizacji projektów. Zawierając umowę warto też zwrócić uwagę, czy w ramach ceny za usługę otrzymamy jedną czy też kilka wizualizacji/koncepcji wystroju. Rysunki powinny zawierać nie tylko ogólny zarys projektu, ale też uwzględniać wymiary, specyfikę pomieszczeń. W ostatecznej wersji inwestor powinien otrzymać również spis (wraz z kosztorysem) materiałów, jakie mają być wykorzystane przy projekcie.

Specyfika domów szkieletowych

Wnętrza w domach drewnianych szkieletowych mogą być aranżowane w wielu stylach. Warto podczas spotkania z architektem dostarczyć mu jak najwięcej informacji na temat tego, czego oczekujemy - jaki styl życia prowadzimy, jaka estetyka jest nam najbliższa, jakie są nasze codzienne potrzeby w zakresie funkcjonalności pomieszczeń. Interesujący design powinien przyciągać oko, jednakże fundamentalnym zadaniem architekta wnętrz jest stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy domu będą się dobrze czuć. W drewnianych domach szkieletowych zadanie to
jest nieco ułatwione z uwagi na to, że gwarantują one we wnętrzu korzystny mikroklimat. Łatwiej również stosować w nich nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Warto pamiętać, że wznoszone w technologiach skandynawskich budowle dają możliwość dowolnego wykończenia także zewnętrznych ścian.

Warto podkreślić, że firma Skand House współpracuje z wieloma specjalistami, w ramach realizacji inwestycji możemy polecić również architekta wnętrz, który wykona projekt wykończenia domu zgodnie z wyobrażeniem każdego inwestora. 

Pozostałe aktualności

13

mar

2024

Korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców

Drewniane domy wznoszone w oparciu o konstrukcje szkieletową to forma, która oferuje wiele zalet dla inwestorów oraz użytkowników.

Czytaj więcej

13

lut

2024

Jak chronić dom przed wilgocią?

Drewniane domy szkieletowe to doskonałe miejsce do mieszkania również ze względu na panują

Czytaj więcej